Nacho Notch ile Çentiği Gizleyin!

Telefonunuzun "çentikli" tasarımı hoşunuza gitmiyorsa, bunu tamir edecek başarılı bir uygulamanız daha var!

  • Zeynel A. Öztürk
Nacho Notch ile Çentiği Gizleyin!
Görsel: Neowin.net

Piyasadaki "çentikli" telefonların sayısı kısıtlı ancak en üst seviye telefonlara baktığınızda, bu tür tasarımlara daha çok rastlıyorsunuz. Peki çok beğendiğiniz amiral gemisi telefonun çentiği gözünüze batıyorsa, sizi rahatsız ediyorsa ne olacak?

Uygulaması Var

Çentik sorununu Nacho Notch ile ortadan kaldırmanız çok kolay. Uygulama, durum çubuğu bölümüne siyah bir çubuk ekleyerek çentiği gizliyor. Nacho Notch, çentik olmayan telefonlarda da çalışıyor ve durum çubuğunu siyaha boyamanızı sağlıyor. Geliştirici, uygulamayı kullandığınızda arayüzün düzgün göründüğünü, siyah katmanın boyutunun otomatik olarak ayarlandığını söylüyor. Telefonu yatay modda kullandığınızda siyah çubuk, otomatik olarak gizleniyor.

Uygulamayı yüklediğinizde uygulama listesine herhangi bir simge eklenmiyor. Bunun yerine uyarı listesinde bir simge görüyorsunuz. İşlevi buradan açıp kapatabiliyorsunuz. Nacho Notch ilginizi çektiyse, aşağıdaki bağlantıdan cihazınıza indirebilirsiniz.

Play Store'dan indirin: Nacho Notch

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Ne çentikmiş be.Tamamen berbat bir görünüm.Apple bunu daha fazla devam ettiremez.Geçici bir heves ile iPhone x i çentikli yaptı.Bazı üreticiler de Apple ı taklit etti ama mesela bana hiç cazip gelmiyor.Güzel gözükmüyor.Çentikli diye telefon alınır mı?

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play