Namlunun ucunda bir çocuk!

Bir İsrail askerinin paylaştığı bu skandal fotoğraf internet tarihinin "en büyük çirkinliği olabilir

  • Ender Duman
Namlunun ucunda bir çocuk!

Son yıllarda her kurum ve kuruluş sosyal medya araçlarının sunduğu imkânlardan faydalanmaya çalışıyor. Facebook, Twitter ve Instagram gibi sosyal medya araçlarını kullanarak kendi duruşunu, fikrini açıklayan, bir anlamda reklamını yapan kuruluşlardan birisi de İsrail ordusu, yani IDF (Israel Defence Forces, Israil Savunma Kuvvetleri). Son yıllarda Filistin halkıyla girdiği her çarpışmayı sosyal medya üzerinden, çoğu zaman İsrail destekçilerini dahi şaşkına çeviren saçma bir üslupla paylaşan IDF'in başı bu aralar biraz sıkıntıda. IDF keskin nişancı birliğinde görevli Mor Ostrovkki isimli 20 yaşında bir asker, tüfek dürbününün nişan çaprazı Filistinli bir çocuğun başına sabitlenmişken çektiği fotoğrafı Instagram üzerinden paylaştı. Gelen tepkiler üzerine fotoğrafı apar topar kaldıran askerin insan hayatına saygı göstermediğini belli eden davranışı, sosyal medyada da büyük bir öfkeye yol açtı.

IDF daha önce sosyal medya sorumlusu Sacha Dratwa'nın, yüzünü çamura bulayıp çektiği fotoğrafı "Obama tarzı" başlığı altında Facebook üzerinden paylaşması üzerine sıkıntıya düşmüştü. Tüm bu gelişmeler, aslında geleneksel olarak İsrail'i destekleyen ve Orta Doğu'daki gelişmelere pek de dikkat etmeyen çevreleri dahi, İsrail ordusundaki çirkin ırkçılığı sorgulamaya itmiş durumda.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

instagram adamın hesabını kapatmazsa adam değil!!

@Andro uyanda balığa çıkalım kapatıldı bile... + instagram adam değil ( insanda ) kapiş...

güzel söylemişsin andro

bunu bi terörist falan paylaşsaydı bütün dünya eylemler yapıp suçu türkiyeye atarlardı ama israilli paylaşınca çıt çıkmıyor nerde sizin adaletiniz eşitliğiniz?

Sen de yorum yaz