Napster’a Webden Ulaşın

Napster’i kullanmak için onu önce bilgisayarınıza yüklemeniz gerekiyor. Ancak bu eskidendi artık Weirdo.com var bu sayede Napster’a herzaman heryerden ulaşabilirsiniz. Web arayüzü listeleri hazır bulunduruyor ve dahası Firewall’ları da geçebiliyor.

Weirdo servisi her internet bağlantısından Napstera ulaşabiliyor. Ne yazılıma nede üye olmaya ihtiyacınız yok. Uye olabiliyorsunuz fakat bunun size bir getirisi yok. Yani kullanıcılar anonim kalıyor. Dahası Firewall’lar da Weirdo için sorun değil.

Napster’dan Fazlası
Aynı zamanda Yahoo ve Google gibi MP3’ün dışında diğer arama motorlarında da arama yapılabiliniyor.

Yahoo ve Google herşeyden önce sanatcılar hakkında bilgi ve linkler bulmanıza yardımcı oluyor. Gnutella ise Napster benzeri MP3 değiş tokuş borsası olarak işliyor.

Weirdo’da arama yapmak çok basit sanatcı ismini giriyorsunuz arama motorunu seçip GO ya basıyorsunuz ve bir kaç saniye içinde sonuçlar karşınıza çıkıyor. Ancak Napster’da olduğu gibi liste sıralamasında değişiklik yapamıyorsunuz. Bağlantı hızı ve Bitrate’e göre sıralama yapamanız mümkün değil.

Download’u Otomatikleştirin
Weirdo’nun bir özelliği de Quick Download. Sanatcı ismine göre arama yapıyor ve istenen parcanın en hızlı bağlantısını bulup indiriyor.
Fakat parallel downloadlara imkan yok ikinci bir parçayı indirmeye çalıştığınız an keyfiniz bozulabilir.

Sonuç: Mantıklı Bir Servis
Weirdo.com her zaman kendi bilgisayarlarından Napster v.b. Arama araçlarına giremeyen kişiler için yararlı bir servis. Aynı zamanda Firewall’ların da üzerinde etkisiz olması bir artı.

Napster’daki gibi bağlantı hızı değişiklik gözteriyor. Öğleden sonraları ve Akşam Download sinir bozucu olabilir. Ancak gündüzleri bağlantı hızında kabul edilebilir bir artış bulunmakta.

Dikkat edilmesi gereken husus: Weirdo Napster daki gibi bir MP3 değiş tokuşuna olanak tanımıyor. Bir Upload mümkün değil.
Weirdo’nun operatörü Michael Hedlund ise bu servisi Napstera bir ek olarak görüyor.

İndirmek için tıklayın
Etiketler:

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz