NASA hangi laptop'u uzaya götürdü?

NASA astronotları uzayda hangi bilgisayarı kullanmayı tercih ediyorlar?

Lenovo ThinkPad uzaya çıktı!

Lenovo'nun üstün teknolojisi ve sağlamlılığı ile ön plana çıkan dünyaca ünlü ThinkPad isimli dizüstü bilgisayarları NASA'nın (Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi) da tercihi oldu.

Son derece sağlam bir kasaya sahip olan ThinkPad serisi, bilgisayarınızı güvenle kullanabilmenizi sağlayan tüm özellikleri bünyesinde bulunduruyor. Laboratuar ortamında 114 kez test edildikten sonra satışa sunulan ThinkPad serisi dizüstü bilgisayarlar, - 20 dereceden 60 dereceye kadar dayanıklı. Bu nedenle teknoloji üssü NASA'da da kullanılıyor, ThinkPad bilgisayarlar astronotların en büyük yardımcısı olarak uzay araçlarında yerini alıyor.

Güvenlik özellikleri konusunda da son derece gelişmiş olan ThinkPad serisi, tümleşik parmak izi okuyucusu, G/Ç bağlantı noktası devre dışı bırakma özelliği ve 32 baytlık şifre korumasıyla donatıldı; bilgisayarlar, veri korumaya ve izinsiz girişi engellemeye destek olmak amacıyla da kademeli bir güvenlik yaklaşımı sunuyor. Yüzde 90 geri dönüşümlü malzeme kullanan Lenovo ThinkPad serisi, çevreci yaklaşımıyla da beğeni topluyor.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Bunu dikkate alacağım uzaya gidersem lenova kullanacağım.:)

Iyi hoş da kasaları çok kalın bu Lenovo'ların :(

32 bayt = 256 bit
O kadarda yuksek bir deger degil :D
Neredeyse WPA2 standarti

Bunu dikkate alacağım uzaya gidersem lenova kullanacağım.:)

-------------------------------------------------------------------

zoruna gitmesin !

lenovo nun kalitesi belli ^^

oldum olası, bilmem kaç metre su altında kullanılabiliyor, kutup soğuna çöl sıcağına dayanıyor türü reklamlardan uzak durarım.. acaba müşteri kitlesinin kaçta kaçına hitap ediyor... dünyanın en iyi berberine bizim mahallenin en iyi berberini tercih ederim işin doğrusu.

bana kaba geliyo kasaları ya

bence bunlar istisnaiyi durumlar...tabıkı benzerlerınde bıraz farklı dayanıklı olacak...ama genelde dunyada evlerde yada dısarda kullanılıyor dizustuler...seiko da astronotlar icin özel saat yapmıstı...bunlar olagan durumlar...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir