NASA'nın hatasını 13 yaşında bir çocuk gördü!

NASA'nın hassas hesaplamalarındaki bir yanlış bir öğrenci tarafından ortaya çıkarıldı.

NASA'nın hatasını 13 yaşında bir çocuk gördü!

13 yaşında olan bu öğrenci, Apophis'in 2036 yılında 450'de 1 ihtimalle dünyaya çarpma olasılığının bulunduğunu dile getirdi.

NASA ise daha önce bu konuda yaptığı açıklamada Apophis isimli asteroidin 2029 yılında dünyadan 32,500 km kadar uzak mesafeden geçtiği sırada, dünyaya 45,000'de 1 ihtimalle çarpmasının mümkün olduğunun altını çizmişti.

Apophis, ilk olarak 2004 yılının Aralık ayında dikkatleri çekmişti, ancak o sıralar bu asteroid'in dünyaya çarpma olasılığının üzerinde fazlaca durulmuyordu.

Ancak bilim adamlarının hemfikir olduğu bir durum var ki, o da Apophis'in dünyaya çarpması gibi bir olay gerçekleşirse dünyanın bundan çok zarar görecek olması. Olası asteroid'in dünyamızla yüzyüze gelmesi ile 200 milyar ton ağırlığındaki demir ve iridyum içeren genişçe bir top, Atlantik Okyanusu'na çarpabilir.

Bu çarpmanın etkisiyle dünyada yeni Tsunami'ler de görülebilir. Bunun yanında bu büyük çarpışmanın ardından gökyüzü, kalın bir toz tabakasıyla kaplanabilir.

13 yaşındaki Alman çocuğun da öngördüğü gibi, bu çarpışma, 2036 yılında 450'de 1 olasılıkla gerçekleşebilir. Ancak bilindiği gibi, bugüne kadar pek çok asteroid'in veya meteor'un dünyaya çarpma olasılığından sıkça bahsedilmişti. Ancak bilim adamları milyonda bir ihtimal dahi olsa, bu olası felaket senaryolarını halkla mutlaka paylaşıyorlar.

Video: Bir asteroid dünyanın sonunu nasıl getirir?

End of the WorldEnd of the World
This is what will happen if Earth gets hit by an asteroid ^^

Selim Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

48 yaşıma girdiğimde ölme ihtimalim 450/1... 48yaşıma gelene kadar kaldırımda yürürken ezilip ölme ihtimali 300/1, bi kafede otururken maganda kurşunuyla ölme ihtimali 250/1 ken kim takar meteoru.

önemli olan şunu hesaplamak dünyada dakikada 20.000 çocuk doğarken, dakika 50.000 ak47 üretilirken her şarşörde en az 2 çocugun ölüyor olması???

o çocuk benim oğlum dersem inanırmısınız:)

Aferin çocuğa , bana çekmiş :))

Aferim bak elin almanına bizim çocuklarda site hacklesin :)

14:41 harika bi yorum gerçekten

14 .41 gerçekten mükemmle bir yorum tebrik ederim

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir