"Ne kadar yaşıyacağız?" sorusunun cevabı!

Bilimin son numarası: Kenarda 700 dolarınız varsa, daha ne kadar yaşayacağınızı öğrenebilirsiniz...

  • Gökay Özbudak

İnsan bilimi adına büyük bir adım İspanyol Ulusal Kanser Araştırma Merkezi tarafından atıldı. Artık 700 doları olan herkes, hayatlarının ne kadar uzun ya da kısa olacağını öğrenebilecek.

Kromozomların uçlarındaki telomerler sayesinde insanların hayatlarının uzunluğunu ölçen bilim adamları, aslında gün ya da ay gibi detaylı bir süre sunamıyor. Bunun yerini biyolojik olarak ne kadar hızlı yaşlanacağınızı size söyleyen araştırma, kafalarda soru işaretleri de oluşturuyor. Özellikle sigorta şirketlerinin her başvurana böyle bir test yaptırmak isteyeceğini düşünenler ve test sonucunda hayatlarının kısa olacağını öğrenenlerin yalancı ilaçlara sarılacağı konuşulanlar arasında.

Araştırmacıların şimdiki en büyük hedefi telomerleri Alzheimer ve kanseri önceden teşhis etmek için kullanmak istemeleri.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Bana biraz para kazanmak için gibi geldi ve yukardada yazdığı gibi çabuk yaşlanacak olanlar ne yapacak psikolojik çökünrü

Öyle kolay olsaydı, şuan TIP dünyası inanılmaz bir noktaya ulaşırdı! :)

Allah tan başka kimse bilemez ne kadar yaşayacağımızı ..

Güzel para tuzağı parası çok olanlar için ideal saçabilirler.

ne kadar yaşayacağımızı bilmek hiç iyi birşey değil ayrıca kimin ne zaman ölüceğini allah c.c bilir. Bana göre para tuzağı

Ne kadar yaşayacağımızı Allah bilir. Bunlar fasa fiso

Tıp için hasta bazında uygulanması doğru ama bunu her parayı bastırana yapmak etik dışı.

Yıl 2011
modern çağda modern cahillik
Demekki neymiş çok okumakla adam olunmuyormuş iş kafada bitiyor insanlar okuyor ama cahilliklerinden taviz vermiyorlar

Tabiki Allah bilirde niye eksi bastınız ki böyle diyenlere? Bu teste gelince mantık basit aslında aşınmış metalin ne kadar dayaıp dayanmayacağını söyler gibi birşey bu da ne zaman öleceğinizi bilseniz merak ediyorum nasıl uyursunuz ne yaparsınız yada bilmiyorum size göre ölüm nedir ama 6.gün filmindeki gibi kendinizi klonlatıp klonlatıp 1000 lerce yıl yaşayabilirsiniz ilerki yıllarda tabi o siz olursanız :)

İMHA

Desene Falcılıkda Tarih olucak bu kapı çıktıysa :))

Ne zaman öleceğini bilmek mesele deil yeen. Mesele, yaşarken hayatın kıymetini bilmekdir. Her ölümlü bir gün ölümü tadacaktır..

bunu herkes aslında bilebilir bakın şöyle yapalım
:
bi adam a 20 nisan 2018 de öleceksin diyelim adam 19 nisan 2018 günü uyuyamayacak ve sabah olduğunda acaba nasıl ölecem diyerek yolda yürürken bi araba çarpıp ölecek veya o gün kap krizi geçirecek
yada şöyle olsun o gün adam artık dayanamaz ve intihar eder ki siz bunu bilmiş sayılmazsınız ona bi dilim ayırırsınız ve bitince öldüğünü sayar ama şunu düşünmez o dilim biteceği zaman bi dilim daha istemek... bu kadar birazda acayip ama :))

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play