Nehalem'in resmi adı belli oldu

Intel'in yeni nesil işlemcisi Nehalem, bundan böyle resmi olarak Core i7 adıyla bilinecek

Nehalem'in resmi adı belli oldu
Artık bu reklam tarih oldu, Nehalem'in adı değişti.

Nehalem artık Core i7. Intel'in sonbahar aylarında piyasada olacak yeni nesil işlemcisi Core i7 adıyla bilinecek. Firma, başarılı "Core" ismini yeni seride de devam ettirirken yeni üyenin Core 2 ailesinden farklı olduğunu "i7" eklentisiyle vurguluyor.

2 ila 8 çekirdeğe sahip olacak Core i7, 1333MHz'ye kadar 3 kanallı DDR3 bellek mimarisi, SSE4.2 komut seti ve Quick Path Interconnect adlı yeni veriyoluna desteğiyle dikkat çekiyor. İlk uygulaması Bloomfield kod adlı 4 çekirdekli bir çip olacak olan Core i7, 45nm üretim teknolojisiyle 731 milyon transistore sahip.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

hadi çıksada kasayı toplamaya başlasam bunu bekliyorum öyle

peki performansı konusunda hiç haberler yok mu ?En azından şimdiki core extreme 2 quard'ları kaça katlıyo..

çok güzel bir haber..sabırsızlıkla bekliyoruz.

fiyata ve perfons a baka iş üstün performans uygun fiyat olursa 1 numara ama hem yüksek performans hemde sadece zenginler albilir olursa kusra bakmasın ozaman amd daha iyi amd işlemcileri hem performans iyi hemde ben onları albiliyorum yani bütçem yetiyo

x48 stabil ddr3 bi anakart beklerken x58 diolar dalga gecer gibi. abi teknolojiyi üretiosun neden arkasında durmuosun oyuncakmı bu? 6 aydır x48 ddr3 sağlam bi anakart bekledim direk 2000 ytl verim makine toplamak için ama nafile adamlar x58 die bi sacmalık gönderdiler. hal böyleyken ben lanet olsun bütün bu pc furyasına diorm!!!

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir