Nereden nereye?: 1985'ten günümüze oyunlar

Bayram eğlencesi: Özel karelerle ünlü oyunların müthiş gelişimi; download dosyaları da hediyesi...

  • Ali Güngör
Son 24 yılın en sevilen oyun serileri
Muhteşem klasikler bir arada...

CHIP Online, son 24 yılın en popüler oyun serilerini zengin medya içeriğiyle birleştirerek okuyuculara sunuyor. 1985'ten günümüze devam eden klasik oyun serilerinin, ilk oyundan serinin en son oyununa kadar gelişimini bu makalemizde kendi gözlerinizle görebilirsiniz.

Popüler oyunların duvar kağıtları, demolar ve yapımcı firmaların ücretsiz indirmeye açtığı klasikler bu makalede sizleri bekliyor.

Mario, Lara, Solid Snake, Guybrush ve diğer hafızalara kazınmış oyun karakterlerini bu oyunlarla hatırlıyoruz. Need For Speed serisinin ilk günlerindeki kovalamaca sahnelerinden, serinin en son oyununda kazandığı gerçekçiliğe ve grafiklerin geçirdiği inanılmaz değişime galeride gezdikçe şahit olacaksınız.

24 yıl zarfında katedilen teknolojik mesafe gerçekten inanılmaz. Ancak yeni oyunlar mı yoksa anılarda kalan klasikler mi daha eğlenceli, takdir sizin.

1985'ten bugüne son 24 yılın en iyi oyunlarını galerimizde görebilirsiniz...

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

galeri çok güzeldi

eed wooow :D

manyak vala
,

caddede yürürken ne güzel öksürebiliyordum şimdiyse maskeye öksürüyorum....ancak maskem ıslanınca içeriden hemen yeniliyorum...H1N1/A çok tehlikeli.....öldürüyor gönderiyor...

hey gidi yıllar hey bende 1985 doğumluyum ve yılların nasıl geçtiğini bu oyunlarla anlıyorum bu arada medal of honor yok....fifa yok....vs...ama emeğe teşekkürler

valla ben 95liyim ilklere yetişemsemde 5 yaşımda oynadığımla şimdiki arasın da kocaman bir fark var

Şu prince of persia nın ilk oyunun dos işletim sisteminde oynardım :) tomb raider need for speed burda yok ama birde fifa serisi vardı hele ki fifa 99 efsanedir :)

Geceleri kalkıp kalkıp deli gibi Duke Nukem oynuyordum.. doom oynuyordum... Kulağımda walkman (kaset çalan var ya hani pilli.. yeniler bilmez tabi :)) kulaklığı, ışıklar kapalı. Duke Nukem ilk 3 boyutlu olanı... Şimdiki grafikler nerdeeee :) Ama yaratıkların ele geçirdiği ve besin olarka kullandığı kızlar "Killll meeee" diye inledikçe, ağlayarak onların isteklerini yerine getiriyordum. Sonra gidiyordum ayna karşısına ve kendime bakıyordum.. "Dammm I'm looking gooood" ezdiğim yaratıkların sesi, ayaklarımın altından "Cırk"larken.. hahahah forewer Dukeeee :)))

Sen de yorum yaz