Netbook'lar Kaspersky ile koruma altında

Netbook'ların kısıtlı kapasiteli işlemcilerini yormayan yeni bir anti virüs piyasaya sürüldü.

Netbook'lar Kaspersky ile koruma altında

Kaspersky Lab, netbook'lar için kapsamlı koruma sağlayan yeni ürünü Kaspersky Internet Security 2009 for Ultra-Portables'ı kullanıcılarının hizmetine sundu. Ödüllü Kaspersky Internet Security 2009 teknolojisi baz alınarak geliştirilen yeni ürün, küçük ekran ve düşük sistem kaynakları kullanan cihazları desteklerken internet kaynaklı her türlü tehdide karşı kapsamlı koruma sağlıyor. Bu çözüm sayesinde netbook'lar için herhangi bir performans azalması yaşanmadan tam güvenlik sağlanabiliyor.

Türkiye'de ilk defa netbook'lara özel bir güvenlik yazılımı olarak satışa sunulan ürün kullanıcılara perakende satış noktalarında, netbook'larda genellikle CD-ROM sürücüsü bulunmadığı için USB hafıza içeren kutularda sunuluyor.

Kaspersky Internet Security 2009 for Ultra-Portables, günümüzde popülerliği artan, Internet erişimi ve basit ofis uygulamalarının kullanımı için tasarlanan netbook'ların düşük işlem gücü ve sistem kaynaklarına sahip olmaları nedeniyle oluşturuldu. Böylece bu ürün netbook'larda her türlü zararlı yazılım, casus program, ağ saldırısı, spam ve istenmeyen içeriklere karşı tam koruma sunuyor. Ayrıca dosyaları, elektronik postaları, internet trafiğini tarayarak netbook kullanıcıları tarafından İnternet'e bağlanmak için sıklıkla kullanılan Wi-Fi gibi kablosuz bağlantıların güvenliğini sağlıyor.

Küresel tehdit izleme sistemi Kaspersky Security Network ve tümleşik proaktif koruma modülleri sayesinde bilinen ve yeni tüm tehditleri saptayabilen ürün, tehditleri etkisiz hale getirerek otomatik olarak bilgisayarı doğru sistem ayarlarına döndürüyor. Çift yönlü güvenlik duvarına sahip olan Kaspersky Internet Security 2009 for Ultra-Portables, aktif olarak çalışan programlardaki zayıf noktaları belirlemenin yanında, programların sistem kaynaklarına farklı seviyelerde erişimini sağlayan bir uygulama güvenlik derecelendirme sistemini de içeriyor.

Kullanıcı dostu arayüzüyle dikkat çekiyor

Güvenli şekilde oturum açmak ve şifre girmek için sunulan sanal klavye ile güvenli SSL bağlantıları üzerinden gerçekleşebilecek veri hırsızlığının önüne geçen bu yeni ürün, zararlı yazılımlara ve phishing sitelerine yönlendiren bağlantıları engelleyerek İnternet üzerinde etkin güvenlik sağlıyor. Kaspersky Internet Security 2009 for Ultra-Portables özellikle netbook'ların küçük ekranları için tasarlanmış kullanıcı dostu bir arayüzüne de sahip. Ürün lisansı otomatik veritabanı güncellemeleri ve devamlı teknik destek hizmetini de içeriyor.

Şu anda sadece Intel Atom, Intel Celeron-M ve VIA C7-M işlemcilerine ve Windows XP işletim sistemine sahip netbooklara yüklenebilen Kaspersky Internet Security 2009 for Ultra-Portables'da desteklenen ürünlerin listesi yeni modeller piyasaya çıktıkça genişletilebilecek.

Kaspersky Internet Security 2009 for Ultra-Portables ürünü hakkında daha detaylı bilgiler ve satın almak için aşağıdaki adresten ulaşılabilir: http://www.kaspersky.com.tr/satis.html

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

netbook dedin mi ubuntudan şaşmam xp kullanıp ne yapacam photoshopla mı uğraşacağım yoksa call of duty mi oynayacağım ben netbookta güvenliği ve işlevsellği ararım ki onlarda ubuntuda mevcut zaten

evet. iyi bir fikir.

Madem tam kapasite calisip islemciyi yormayan bir sey ellerinden geliyor, neden PC icinde aynisini cikarmiyorlar?

ben normal sürüm nod32 kullanıyorum, herhangibir kasma olmadı eeepc 1000HE modelinde.

Netbook kullanıcıları bilgisayarı yorabilecek uygulamaları zaten sistem elvermediği ve amaçları o olmadığı için kullanmıyorlar. Xp yerine bence de Ubuntu en mantıklısı. Çoğu internet erişimi ve acele işler için netbook kullanıyor. Haliyle XP kullanmak saçmalık olur.

kaspersky kasmayacak yane ahahahahaha,bu teknolojı mevcutsa masaustlerınde neden uygulamıyor sacmalık bence..

YA BU UBUNTU İLE İLGİLİ MESAJLARI OKUYAN SANKİ BİLGİSAYARLARIN YÜZDE ELLİSİNDE UBUNTU VAR SANIR........ESET BENCE TAVSİYE EDİLEBİLECEK BİR GÜVENLİK YAZILIMI SİSTEM GEREKSİNİMLERİ MİNİMUM SEVİYEDE .NOTBOOK İÇİN KÜÇÜLTÜLMÜŞ BİR YAZILIM YERİNE ESET TAM SÜRÜM RATATLIKLA ÇALIŞTIRLILABİLİR MANTIKLISINDA BU ZATEN

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir