Netbook'lara daha fazla özgürlük

Ericsson, netbook'lar için özel olarak tasarladığı yeni genişbant modülünü piyasaya sundu.

Çok kısa sürede kullanıcılarla buluşacak

Çok kısa sürede kullanıcılarla buluşacak

Netbook'lar için optimize edilen yeni modül, performans, sadelik ve düşük güç tüketimi özellikleriyle dikkat çekerken, üreticiler için de çok uygun fiyatlarla sunuluyor. Modülleri 75'den fazla ülkedeki mobil operatörler tarafından ön-onaylı olan Ericsson, bu sayede netbook üreticilerinin sertifikasyon sürecini kısaltarak ürünlerini daha kısa sürede piyasaya sunmalarını sağlıyor.

Ericsson ayrıca, F3307 mobil genişbant modülünün Intel'in yeni nesil netbook platformu Pine Trail-M ile uyumlu şekilde çalışmasını sağlamak için Intel'le yakın işbirliği yapıyor.

Intel Mobil Platformlar Grubu Pazarlama Direktörü Erik Reid şunları söylüyor: "Yerleşik genişbant, müşterilerin istediği 'her zaman, her yerde bağlantı' özelliğinin sunulabilmesini sağlıyor. Ericsson'la yakın bir şekilde çalışarak, yeni nesil netbook platformumuz Pine Trail-M ile üreticilerin mobil operatörler gibi yeni kanallar aracılığıyla daha kapsamlı piyasa ihtiyaçlarına daha hızlı yanıt vermelerini sağlıyoruz."

Ericsson, 2009-2014 yılları arasında çoğunluğu mobil genişbant özelliğine sahip 300 milyondan fazla netbook satılacağını tahmin ediyor. Şu anda pek çok operatör mobil genişbant özelliğine sahip dizüstü bilgisayarları kullanıma sunuyor. 2011 yılına dek, netbook'ların yüzde 30'dan fazlası operatör kanalları aracılığıyla satılmış olacak.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
Çok kısa sürede kullanıcılarla buluşacak
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir