NetRacer: C64 için ilk online oyun

Online oyunlar sadece PC'de olacak diye bir kaide yok; C64 için ilk online oyun tanıtıldı...

NetRacer: C64 için ilk online oyun
NetRacer: C64'de 8 kişilik düello.

C4-Expo'da (Cincinnati Commodore Computer Club) Commodore 64 için ilk online multiplayer oyunu tanıtıldı. NetRacer yarış oyununda internet veya ağ üzerinden sekiz kişiyle oynanabiliyor.

Doğru dürüst bir yarış keyfi için bayağı bir zahmete katlanmak gerekiyor. Ağ-kartuşlu sekiz C64'ün yanında bir de veri alışverişi ile ilgilenen sunucuya ihtiyaç duyuluyor.

CHIP Online yorumu:
Commodore 64 ile online ve çok oyunculu yarışmak mükemmel bir fikir olabi... Ama bir dakika! 2008 yılında değil miyiz? Şaka bir yana, Dünya üzerinde halen çok sayıda C64 fanatiğinin bulunduğunu, hatta bu kısıtlı canavarın sınırlarının halen zorlandığını görmek sevindirici. Herhalde hiç bir bilgisayar Commodore 64'ün elde ettiği "ölümsüzlüğü" kolay kolay elde edemez...

Halil Mollaoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Hey gidi günler hala kalbimdesin c64.

Keşke C64 döneminde yaşasaydım.

kafa ayarı. load yazıp kısa kımbinasyonlar kurmak... sürekli kırılan joyistikler..arada bir açılmayan o mavi ekran.. ah ahh.. teknolojinin altın çağında doğmuşum.. amigaları, 286 ları, windows 3.1 leri, dos daki işkenceleri...çocuklarım olursa onlara bu acı tatlı mis kokan hatıralarımı nasıl anlatıcam acaba? onlar için eziyet olan bu durumları nasıl anlayabilecekler acaba??

bu haber 80lerden kalma olan commondere64 için? yhaw biz hangi yıldayız? hala C64'ü geliştirmeye mi çalıştırıyorlar :):(

ölümsüzlük böyle bir şey olmalı ah c64 ah commodore batmayacaktı
en azın bügün 3 bilgisayar çeşiti olucaktı amiga,apple,pc

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir