Netron ve Microsoft'tan iş garantili eğitim

Netron ve Microsoft, Developer Factory eğitim programıyla başarılı bir kariyer yapma olanağı sunuyor

  • Selim Öztürk
Microsoft ve Netron'dan garantili iş fırsatı

2008 yılında 500'ün üzerinde yazılım uzmanı yetiştirecek olan Developer Factory'nin ülkemizde bilişim istihdamına katkı yapması bekleniyor.

Netron'un Microsoft Türkiye, Hürriyet İK, Yenibiris.com ve Randstad ile birlikte hayata geçirdiği Developer Factory projesiyle gençlerimize bilişimde başarılı bir kariyer olanağı sunuluyor. Programı tamamlayanlar hem yetkinliklerini uluslararası sertifikalarla belgeliyor, hem de ülkemizin saygın firmalarında işe yerleştiriliyorlar. Bilişimde burslu eğitim dönemini açan Developer Factory'ye katılan gençlerimiz, eğitim ücretlerini programı tamamladıktan sonra işe başladıklarında ödüyorlar.

500 Kişiye Garantili İş Eğitimi

Projeyle yıl sonuna dek 500'ün üzerinde yazılım uzmanının ülkemiz iş dünyasına kazandırılması hedefleniyor. 2007 yılında Developer Factory'de eğitim alan 416 gencimiz ülkemiz iş dünyasının önde gelen firmalarında işe yerleştirilerek görev başı yaptı. Proje kapsamındaki işe yerleştirme süreçleri, bu alanda dünya çapında deneyim sahibi olan Randstad tarafından yönetiliyor.

Developer Factory'de katılımcılara teknik eğitimlerin yanı sıra bireysel gelişimi güçlendirmek için "kurumsal zeka", "iş yapısı", "iş ve bilgi akışı" gibi eğitimler de veriliyor. Ayrıca katılımcılar ücretsiz kariyer danışmanlığı desteği de alıyorlar. Developer Factory eğitim programı yazılım uzmanı, sistem tasarımcısı, yazılım test yöneticisi, yazılım kalite yöneticisi, analiz uzmanı, MRP/ERP uzmanı, proje yöneticisi, veritabanı yöneticisi ve yazılım mühendisi gibi pozisyonlar için uzman yetiştiriyor. Tüm eğitim süreci içinde gerçekleştirilen projelerle, öğrencilerin gerçek hayatta karşılaşacakları sorunları minimuma indirmek ve bilgi düzeylerini maksimuma çıkarmak amacı gözetilerek planlanmış bulunuyor.

2007 yılında "Uluslararası Microsoft İş Ortakları Birliği Yılın İş Ortağı" ödülünü kazanan Developer Factory projesi, geçen yıl 139 ülkeden 10.000'in üzerinde firmanın 2.000 projesi arasında Microsoft tarafından birinci seçilmişti.

Developer Factory'de hangi eğitimler veriliyor?

Netron Genel Müdürü Bülent Tekmen ülkemizdeki bilişim profesyoneli açığına dikkat çekerek gençlerimizi bu alandaki kariyer fırsatlarını değerlendirmeye çağırıyor: "Bugün baktığımızda bilişim alanındaki işgücü açığının yüz binlerle ifade edildiğini görüyoruz. Özellikle gençlerimiz bu alandaki kariyer fırsatlarını iyi değerlendirmeliler. Microsoft ile birlikte ülkemiz bilişim sektörüne yetişmiş eleman kazandırma hedefiyle hareket ediyoruz. Developer Factory de bu anlayış doğrultusunda hayata geçirildi. Biz Netron olarak 8.300'den fazla kurumsal müşteriye hizmet veriyoruz ve bu nedenle de iş dünyamızın gereksinimlerini çok iyi biliyoruz. Developer Factory projesiyle de ülkemizdeki kurumaların yetişmiş yazılım uzmanı ihtiyacına yanıt üretiyoruz."

Developer Factory'ye katılanlar neler öğrenecekler?- SQL Server ile veritabanı programcılığı
- Visual Studio 2005 ile veritabanı uygulamaları geliştirme
- Visual Studio 2005 ile Windows uygulamaları geliştirme
- Visual Studio 2005 ile Web uygulamaları geliştirme
- Visual Studio 2005 ile dağıtık uygulamalar geliştirme
- Visual Studio .Net uygulamalarında analiz ve uygun mimarinin seçimi
- Visual Studio Team System ile takım halinde uygulama geliştirme sürecinin optimize edilmesi
- SQL server kullanarak raporlama çözümleri geliştirmek
- Organizasyon, haberleşme ve kurumsal zeka
- CV hazırlama ve mülakat teknikleri

Developer Factory'yi başarıyla tamamlayanlar hangi sertifikaları alabiliyorlar?
- Microsoft Certified Technology Specialist: .NET Framework 2.0 Web Applications
- Microsoft Certified Technology Specialist: .NET Framework 2.0 Windows Applications
- Microsoft Certified Technology Specialist: .NET Framework 2.0 Distributed Applications
- Microsoft Certified Professional Developer: Web Developer
- Microsoft Certified Professional Developer: Windows Developer
- Microsoft Certified Professional Developer: Enterprise Application Developer

Bilgi için

Contactplus+ İletişim Hizmetleri - 0(212) 229 76 26

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

bu cok guzel bı haber ..
harıkasınız

Harikalar mı :):) gidip baktınnızmı eğitimlere :D:D:D:D

güzel ama bu konuda biraz daha bilgi verseniz

Tek Kelime Yalan bunlar.

Ben şuan edutime kurumunda eğitim almaktayım gerçekten bu tarz iş garantili eğitimler uzaktan güzel gözüküyor fakat eğitim aldığınız zaman bunları hiçte böyle olmadığını görüyorsunuz.

ben yıllar önce işsizin bilişim projesinde eğitim aldım.tamamen kandırmaca 1 tane bile iş görüşmesine yönlendirilmedim.

hayat toz pembeee kursuna git garanti iş diye sonra... herşey sana bağlı bunlar bikaç adım olur ancak.

Dışı seni yakar içi beni yakar derler ya,işte öle:)

Ben gittim gördüm eğitim aldım.Sonuç hiiç tavsiye etmem,bu adamlar resmen hrz.
Hatta sevmediğiniz,gıcık olduğunuz birileri varsa gönül rahatlığıyla bu firmayı övebilrsiniz,içiniz rahat olsun.
Kesin saçları dökülür benim gibi.

Şikayet sitelerinden netronu bir araştırın derim.
2007 yılında Netron'un Developer Factory programı hakkında bir broşür elime geçti. Broşürde önce kursa devam edileceği, kurs bitiminde 1 ay içerisinde öğrenciye iş bulunacağı, daha sonra kurs parasının ödenmeye başlanacağı yazıyordu. Geçici işlerden (1 ay çalışıp 3 ay beklemekten) bıktığım ve sürekli bir iş aradığım için bana cazip göründü.

Çevremde soruşturduğumda Netron'un ciddi ve büyük bir kurum olduğu söylendi. Buna güvenerek fahiş fiyattan da olsa teknik İngilizce, sds (programcılığa hazırlık) ve mcpd kurslarına kayıt yaptırdım. Adı teknik İngilizce olan kursa başladığımda önce yüzeysel olarak genel İngilizce'yi anlatıp son birkaç saat teknik konulara değindiklerini gördüm.

Daha İngilizce yeterlilik sınavı yapılırken elimize teknik İngilizce sertifikaları tutuşturdular. Sds'e başladık. Kursun hafta sonu öğle saatlerinde başlayıp akşam 21:00'de bitmesi gerekirken çoğu zaman 18:30'da bitti. Hoca fırtına hızıyla anlatıp konuları yetiştirmeye çalıştı. Bu arada ben harçlığımı çıkarmak için geçici işlerde çalışmaya devam ettiğimden çalıştığım dönemlerde kursu hafta sonu gurubuna, çalışmadığım dönemlerde hafta içi akşam gurubuna aldırıyordum.

Mcpd'ye başladığımda beni hafta sonu gurubuna aldılar. Gelen hocadan hiç bir şey anlamayınca ve akşamları işten erken ayrılma fırsatım olunca ilk haftadan sonra hafta içi akşam gurubuna geçmek istediğimi bildirdim. Beni arayıp haber vereceklerini söylediler. Aradan 1 aydan fazla zaman geçtikten sonra beni hafta sonu gurubunun saatinin değiştiğini bildirmek için aradılar.

Daha önce hafta içi akşam gurubuna geçmek isteğimi bildirdiğimi söyledim. Tamam deyip kapattılar. Mcpd başlayıp bitene kadar para ödemeyeceğimi düşünüyordum. Uzun süre aranmayınca ben Netron'u aradım ve senetlerin avukatta olduğunu öğrendim. Bunun üzerine para bulmaya çalıştım.

Bu arada bana hiç haber vermeden beni icraya verdiler. (Eve icra kağıdı gelince öğrendik) icraya verdikleri gün � hafta içi kurs başlıyor gel� diye aradılar. Bunun üzerine kursu 2008 de Mcpd'yi alamadan bırakmak zorunda kaldım. (O zamana kadar aldığım dersler için istedikleri miktarı zor bulabilmiştim) bana teknik İngilizce ve Sds için (avukat parası dahil) 6150 YTL para ödettiler.

Bankadan babamın emekli maaşına karşılık kredi aldık ve sağa sola altın ve döviz borçlandık. Sonuçta programcı olamadığım (Mcpd sertifikalarını alamadığım)ve işsiz kaldığım gibi faizleri ile birlikte 8 milyara yakında borcum oldu. Netron'a söyleyecek tek söz bulamıyorum.

valla bende kararsızdım eğitimi bu kurumdan almaya ama bu yorumları okuyunca içim karardı bu ülkede namusunla helal para kazandırmayacaklar insana allah sonumuzu hayır etsin

Netron'da Yazılım eğitimi alarak geçirdiğim 6 ay hayatımın en güzel 6 ayı olarak her zaman aklımda kalacak. Eğitimin kalitesi, içerideki arkadaşlık ortamı, olaya ticarethane mantığıyla değilde eğitim veren ve öğrencinin bu eğitimi sindirebilmesi için gerekirse etütlerle tamamlanan bir eğitim mantalitesi.. Herşey için teşekkürler Netron.

NETRON kadar ciddiyetsiz birkurum görmedim.
tamamen reklam ve pazarlama ürünü ama içi boş..
internetden bir araştırıp netron hakında şikayetleri okursanız
gerçegi göreceksiniz. bende bu eğitimlerden birisine katılma istedim
ve kredi kartı ile ödeme yaptım, ancak egitim aylarca ertelendi ve sözleşmeden dogan eğitimden vaz geçme hakkımı kullanmak istediğimde karşımda muhatap bulamadım.
aylartdır almadıgım ve hiçbirzaman başlamayacak eğitimin parasını taksit taksit kredi kartımdan çekiyorlar. ve hiç bişey yapamıyorum..
NETRON diyenlere aman dikkat diyorum asla ama asla araştırıp soruşturmadan bu işin içine girmesinler yoksa çok başları agrır..

yok mu memnun olan bu tarz eğitimlerden biz gençlere profesyonel destek verebilcek akıl verebilecek anlamadığım şey memnun olan iş bulanlar muhakkak vardır onlarda iş buldukları için böyle metinlere bakmıyorlardır diye düşünüyorum
ben üniversitede IBM in düzenlemiş olduğu eğiteme katılmıştım adamlar odtü marmara mezunuydu ama bilgi , öğretme , eğitim verme konusunda ve bilgi seviyeleri konusunda dünya çapında diye gönül rahatlığıyla diye biliyordusunuz ama eğitim çok kısa olduğu için tam manasıyla verim alamıyorsunuz ama gerçek zamanlı eğitim verseler en ufak düşünmeden giderdim eğitimin sonuna kadar hakkını veriyorlar

Arkadaşlar ben netoronda teknik ingilizce,sds,mcpd eğitimi aldım (bunlar 1 paket zaten) hafta içi gündüz çalışıp akşamları kursa gidiyordum akşam 19:00 22:00 arası 8 ay'da bitecek eğitim, yaklaşık 13 ay sürdü geçen bu zaman zarfı gerçekten çok zor geçti benim için netron'un hocalarının benim donemimde, gerçekten profosyonel eğitimciler olduğunu soyleyebilirim kaldıki microsoft yetkili eğitim merkezlerinde eğitimci olmak gerçekten çok zor bir iş olduğu aşikar cunkü microsoft eğitimcileri secerken çok ciddi sınavlardan mülakatlardan vs.. geçiriyor ben netronun yonetim bakımından hiç beğenmediğimi soyleyebilirim kısacası netronun hocaları gerçekten (sadece mcpd için soyleyebilirim diğer eğitimlerin hocaları hakkında bir yorumum yok ) iyiler ama dediğim gibi yonetim konusu ben eğitim surecisince hiçbir şeyini gormedim kitapları geç verirler ödemeleri düzgün yaparsınız odediğiniz ayı odemediniz derler şok olursunuz :) eğitim süreniz uzar vs.. bunlarla karşılaştığım için diyorum bunlara cok dikkat etmeniz gerekir .İş konusunda ise netron iş görüşmeleri için yonlendirme yapıyor ama tutarsızlık var bi bakmışsınız 6 ay boyunca beklemişsiniz bir bakmışsınız 1 hafta içinde görüşmelere başlıyorsunuz. Bence netrona bu konularda pek güvenmenizi tavsiye etmem eğitimi aldıktan sonra sonuçta bir işe girmek sizin elinizde yazılım sektorunde devamlı olarak tekrar ve kendinizi geliştirmeniz gerekiyor tabi birde ingilizce :) gerisi geliyor sonuç olarak eğitimenler 10 üzerinden 9 yonetim ise 10 uzerinden 1 birde unutmadan soylemek istiyorum biz eğitime 12 kişi başladık sadece 5 kişi kaldı eğitimi tamamlayan yani bu eğitimin dışardan gorunduğu kadar kolay olmadığını soyleyebilirim bu konular hakkında daha cok şeyler soyleye bilirim lafın kısası makbuldur ben biraz uzattım sanırım :) arkadaşlar herşey kendinizde bitiyor iyi bir kariyerde sizin elinizde eğitimi alıp boş boş oturmakta ...

bakalım yazıldık gorecez....kiiii...
iş garanti diye dusunmuyorum bi arkadasımız yazmıs ne varsa kendi elinde var diye developer factoriye gidince 2 kat fiyat istiyolar sizden
diyorumki 100 saatin nesine 2 kat fiyat soyluosun ... diyorlarki oyle bakmayın size veritabanı bilgisi veriyoruz diyorlar valla kalsın ...
o borcu ben neremden cıkarayımda odeyeyim mesela kendileri imza atsınlar garanti diye isterlerse 3 kat borc cıkarsınlar... calısılınca odenir sonucta... netronda ve bilge adamda okuyan eski arkadaslarım iş miş garanti diye bişe yok ,kendi imkanlarıyla buldugunu soyledi.. gelecegimiz iyi olsun diye gidiyoruz bu kurslara,o kadarda para dokuyoruz, sonumuz hayır olsun bilmiyorum nolcek....hadi hepinize iyi sanslar..

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

 

 

Turhost