Netscape'in babası para dağıtıyor...

Parlak bir fikriniz var ama paranız yok: Efsane tarayıcı Netscape'in babası size yardım edebilir...

Netscape'in babası para dağıtıyor...
İşte 300 milyon dolar dağıtan adam

Fikriniz var fakat paranız yoksa şimdi bir şansınız var. Müthiş bir internet şirketi fikriyle Marc Andreesen'in kapısını çalarsanız 50.000 dolar ila 50.000.000, evet 50 milyon dolar arasında para alabilirsiniz. Büyük fikirlere fon sağlayan Marc'ın dağıtacak 300 milyon doları var. Acele etseniz iyi olur!

Peki kimdir bu Marc Andreesen? Netscape'i hatırladınız mı? İşte kendisi NCSA'da 1990'ların başında bildiğimiz anlamda internet tarayıcıyı geliştiren adamın ta kendisi. Ayırdığı 300 milyon doları parlak fikirlere dağıtacak. Ancak fikrinizin Google veya Facebook parlaklığında olması gerektiğini de belirtelim.

Marc ve uzun zamandır iş ortağı olan Ben Horowitz bu konu üzerinde oldukça düşünmüşler. Marc, aradıkları şeyi blog'unda şöyle anlatıyor: "Zeki ve motive olmuş girişimci veya girişimci takımlar... Berrak bir görüşü olan, ne yapmak istediğini, bunu nasıl yapmak istediğini ve büyük bir pazarı nasıl oluşturacağını veya olan pazarı nasıl saldırıp ele geçireceğini bilenler."

Öyle görünüyor ki Andreesen'in de Facebook gibi bir şeyler var kafasında. Kurul üyesi olduğu şirketin şekillendirilmesinde büyük rol oynadığını da belirtelim. Reuters'e verdiği röportajda bu yıllık reklam gelirlerinin 500 milyon dolar'dan fazla olacağını belirtti. Eğer zorlanırsa reklam gelirlerinin 1 milyar doları da aşabileceğini belirtiyor. Üstelik birkaç sene içerisinde Facebook'un milyarlarca dolar reklam geliri elde etmesini bekliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Bütün isdedikleri bande var ama ingilizce yok. :(

evet benim harika bir fikrim var gerçekten.nasıl ulaşacam?

Beyler hadi oturup düşünüyoruz :D 50 milyon dolar kesin bizim :D

abi forum açıcam para ver tayfası üşüşmesin de adamcağızın başına :)

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
1
Netscape'in babası para dağıtıyor...
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir