Network Solutions'da büyük hırsızlık!

Siber suçlular, alan adları dağıtıcısı Network Solutions'u nasıl dolandırdılar? Bilanço çok ağır...

Network Solutions'da büyük hırsızlık!
Network Solutions'tan 500 milyon kredi kartı numarası çalındı.

1979 yılında kurulan Network Solutions alan adı kaydı ve web barındırma konularından hizmet veren, oldukça köklü ve önemli bir firma. Bünyesinde tam 6,6 milyon adet alan adı barındıran firmada geçtiğimiz günlerde çok büyük bir sorun ortaya çıktı. Network Solutions'ın müşterilerine gönderdiği bir e-postada, firmanın sunucularına yerleştirilmiş yasa dışı bir yazılım sayesinde firmanın arşivinde kayıtlı bulunan tam 500 milyondan fazla kredi kartı numarasının çalındığı açıklandı.

Network Solutions'ın yaptığı açıklamaya göre firmanın sadece e-ticaret ürününü satın almış olan müşterilerin kredi kartları çalındı ve suçlular, alan adı ile web barındırma müşterilerinin kart bilgilerine erişemediler.

Network Solutions bu durumdan etkilenen müşterilerine özel bir hizmet verebileceği web sitesini de aktif hale getirdi.

Ümit Öncel

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Yahu bir insan neden kredi karti numarasini saklar yahu, kirilacagi asikar....

Bu kadar kredi kartı bilgisi hırsızlığından sonra heleki mağdurlar hep büyük firmalar, artık aklıma kendileri tarafından bu bilgilerin verildiği(satıldığı) geliyor.Sanal kart bu gibi alışverişlerde zorunlu hale getirilmeli bence.

adamlar kart numarasi saklamiyor sattigi malin parasini almak icin kisi veya firmalardan aldigi kredikarti ödeme bilgilerinin depolandigi yerin kirilip calindigini söylüyor acaba eski mono sistememi dönülse eskiden slip cekilirdi kredikartlarinda

sanal kart denen medeniyet icadını kullansalar problem olmayacak ama...
insanlar başlarına bir musibet gelmeden akıllanmıyor maalesef

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir