Nexus 5 sonunda resmi olarak da sızdı!

Hemen her gün internete sızan Nexus 5, bu kez 2 farklı yerde, "resmi olarak" göründü!

Nexus 5 sonunda resmi olarak da sızdı!
Nexus 5'de donanım tuşları kaldırılmış!

Apple'ın yeni tabletleri ve Google'ın yeni akıllı telefonu, şu anda teknoloji dünyasında en sıkı korunan iki sır konumundalar. Ancak bazı güvenlik açıkları nedeniyle, sırların dışarı sızdığına tanık olabiliyoruz.

Google'ın yeni akıllı telefonu Nexus 5, bu konuda gerçek bir rekora doğru gidiyor: Sızma rekoru! Cihaz büyük bir merakla beklenirken, piyasaya çıkmasına az vakit kala, Kanada'da bir telekom operatörünün piyasaya çıkış tarihinde yayına başlaması için çekilen reklam ve basın bülteni görsellerinden biri basına sızdı. Sızıntı fotoğraflarının genellikle barlarda veya üretim hatlarında, acele acele, gizlice, loş ortamlarda çekilmiş, bulanık görüntüler olmasına alışık olan dünya, bu kez son derece net ve yüksek çözünürlüklü olan bir fotoğrafla karşılaşınca çok şaşırdı.

Fotoğrafta, Kanadalı telekom operatörü Telus'un logosu ekranda göründüğü için, fotoğrafların Telus'un Nexus 5 kampanyası için önceden hazırlanan görseller olduğu anlaşılıyor. Google'ın yeni Nexus telefonları, LG ile ortak üretiliyor ve bu kez sadece Google mağazalarında satılmayacak; operatörler tarafından da kullanıcılara ulaştırılacak. Özellikle bu gelişme, Nexus telefonlarının çok geniş kitlelere ulaşabilecek olması anlamına geliyor.

Telefonun ekranında görünen menü ve sembollerin, Android 4.4 KitKat ile gelecek yeni bir launcher'a ait olduğu düşünülüyor.Telefonun altındaki donanım tuşlarının ise kaldırılmış olduğu, tuşların yerine ekranın genişletildiği ve standart Android tuşlarının ekranın altına sanal tuş olarak yerleştirildiği dikkat çekiyor. Bu da yeni nesil Android telefonlar adına çok marjinal bir değişim demek.

Google Play'de de göründü...

Öte yandan Nexus 5, muhtemelen bir hata sonucunda, Google'ın kendi marketi Google Play'de de göründü ama kısa süre sonra bu görüntü ortadan kalktı. Yayınlanan görüntüde, telefonun fiyatının 349 dolardan başlayacağından bahsediliyordu.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

Sızma rekorunu 5c den başka hiçbir tel kıramaz.

tipsizliğin son noktası.

Çok beğendim süperrrr

Bence LG yanlış bir secim Google için...

@19 Eki 2013 22:12 samsungun plastik çöp torbasından iyidir

@19 Eki 2013 22:12 Neye göre kime göre yanlış? Hayatında eline lg marka bir cihaz aldın mı sen ? Şu sabit açıdan kurtulun dünyada sadece samsung ve apple yok..

Resmi olarak sızdı. Harika başlık.

Cihaz güzel ama ben Lg'ye güvenmiyorum ve fiziksel alt gorev tuslarini seviyorum. ? SGS3 ??

Adam akıllı bir ekranla bir tane Nexus üretsin Sony koşa koşa alırım.

Donanım tuşları yıllardır yok ki zaten. Şu haberler bu işten anlayanlar yapsın arkadaş.

beyazını bekliyoruz

süpersin bee. kimse senle boy ölçüsemez ne şu pahalı ve gereksiz donanımlı apple malları ne de hız ve güncellemeden yoksun diğer android telefonları nexus forever

"Telefonun altındaki donanım tuşlarının ise kaldırılmış olduğu, tuşların yerine ekranın genişletildiği ve standart Android tuşlarının ekranın altına sanal tuş olarak yerleştirildiği dikkat çekiyor. Bu da yeni nesil Android telefonlar adına çok marjinal bir değişim demek." bunu yazan kişi 1 yıl öncede kalmış galiba :)

dizaynı çok iyi, ekran kalitesi de g2 gibi çok iyi olacak, süper bir telefon.

Apple saklayamadi sizmanin her turlusunu görduk 5s 5c icin. En iyi saklayan samsung su ana kadar. Nexus da siza siza bir hal oldu.

Donanım tuşları nexus 3'te bile yok bunda olması garip olurdu zaten

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir