Nexus 5X parmak izi sensörü iPhone'dan hızlı!

Google'ın yeni telefonu Nexus 5X'in bu özelliği, iPhone 6S'ten daha hızlı çıktı!

  • Onur Seven
Oynat Nexus 5X parmak izi sensörü iPhone'dan hızlı! Google'ın yeni telefonu Nexus 5X'in bu özelliği, iPhone 6S'ten daha hızlı çıktı!

Nexus 5X'in parmak izi sensörü, iPhone 6S TouchID sensöründen daha hızlı çalışıyor. YouTube üzerindeki SuperSaf TV, Nexus 5X'in parmak izi sensörünün ne kadar hızlı olduğunu göstermek için iki telefonu yan yana getirdi.

Nexus 5X'in ekran kilidinin açılma hızını görebilmek için video çekiminde ayna kullanılmış. Bu elbette iPhone 6S TouchID hızının düşük olduğu anlamına gelmiyor. Ancak Nexus 6P ile aynı sensörü kullanan Nexus 5X'in daha hızlı olduğunu gösteriyor.

Test aşamasında parmak izi doğrulamasından sonra iPhone 6S bir zoom-out animasyonu ile ekran kilidini açarken, Nexus 5X'in ise direkt olarak ana ekrana gittiği görülüyor.

Google'ın yeni telefonlarında 600 milisaniye içinde ödeme yapma ve telefonun kilidini açmayı sağlayan "Nexus Imprint" sensörü yer alıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Iphone önce kilit ekranı açıp ondan sonra ana ekranı açtığı için yavaş kalıyor bence. Yani sorun yazılımında. Direk ana ekran açılsa gerçekten yavaşmı kalıyor daha iyi anlaşılır!...

@20 Ekim 2015 11:45 ana ekran açılırken sence arka planda ne yapıyor ? Bnce parmak izi karşılaştırması yoksa niye durduk yere o ektan gelsin. Madem yazılım konusunda bilgin yok yorum yapma .

@20 Ekim 2015 11:45 Apple neyi düzgün yapmış ki?

@GORT Şu anki senin sürekli savunduğun Microsoft işletim sisteminin temellerini. Konuşturma beni şimdi burada. Elinde tuttuğun o akıllı cihazların hepsinin aslı iPhone 3'e dayanıyor, Steve Jobs'a dayanıyor. Hadi eyv.

@20 Ekim 2015 16:53 Ama Apple artık eski Apple değil. Artık eskisi kadar devrim yok. Bunu karşılaştırmak isteyen Apple Watch'un patentlerini ve kendisini kıyaslasınlar...

aradaki 0.5 saniyenin birkaç katını arka taraftaki parmak izi sensörünü bulmakla harcarsınız merak etmeyin..

Yahu telefonun arkasina parmak izi sensorumu konur :))

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost