Nexus 6 ve Nexus 8 öyle bir yerde sızdı ki...

Google'ın gelecek cebi Nexus 6 ve tableti Nexus 8 göründü! Hem de öyle bir yerde göründü ki...

  • Ercan Uğurlu
Nexus 6 ve Nexus 8 öyle bir yerde sızdı ki...

Nexus 6 telefon ve Nexus 8 tablet, bu defa hiç beklenmedik bir yerde sızdı. İki keskin gözlü kod avcısı tarafından Chrome tarayıcılarındaki sorunların takip edildiği Chromium web sitesinin derinliklerinde keşfedilen Nexus 6 ve Nexus 8,  iki hafta önce listelerde isimlerini duyurmuşlar. Florian Kiersch and Carsten Knobloch adlarındaki iki "coder"ın karşılaştıkları bu sızıntı da XDA Developers sitesine konu olmuş.

Sızıntılara dönecek olursak aslında çok fazla detay yok. Şimdilik sır gibi saklanan iki model hakkında çok az bilgi mevcut. Ancak Nexus 6'nın 6 inç boyutunda bir phablet olacağını söyleyebiliriz. Diğer yandan Nexus 8 tablet ise, "Flounder" kod adıyla anılıyor ve tabletin 10 veya 12 inç boyutunda olması bekleniyor. Bu arada Nexus 8'in için konuşulan markalar arasında HTC ve Asus'un bulunduğunu da söyleyelim.

Nexus 6 ve Nexus 8 ile ilgili kesin bilgilerin Google'ın önümüzdeki ay düzenleyeceği I/O konferansında açıklığa kavuşacağını umuyoruz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

" Googşe " Amca

tam da "acaba nexus 5 mi alsam?" diye düşünüyordum :) en iyisi ben telefon almak için biraz daha bekleyeyim de google imzalı güzel bir phablet'im olsun :) phablet şeklinde bir nexus düşüncesi beni epey heyecanlandırıyor doğrusu :) düşünsene hem stock android hem de phablet <3 bence çok güzel bişe olcak şu nexus 6 :D

nexus 5 boyutlarında birşey olsaydı almayı düşünebilirdim ama 6inç nedir yahu bence telefon için en ideal boyut 5inç.

Sen de yorum yaz