Nexus deneyimi sunan Xperia Z yolda mı?

HTC One ve Samsung Galaxy S4'ün ardından, bir amiral gemisi cep canavarı daha Google'a emanet!

Nexus deneyimi sunan Xperia Z yolda mı?

Google'ın bir süredir yeni bir Nexus cebi tanıtmamış olması, şirketin Nexus serilerinden vazgeçtiği şüphelerinin doğmasına neden oldu. Ancak yeni Nexus'lar tanıtılmasa da Nexus deneyimi sunan, yani saf Android ile gelen ceplerin sayısı giderek artıyor. Stok Android'li Samsung Galaxy S4 ve HTC One'nin ardından şimdi de stok Jelly Bean'li Sony Xperia Z ile tanışabileceğimiz iddia ediliyor.

Sony'nin Xperia Z için AOSP ROM'ları sunduğunu göz önüne aldığımızda bir "Google Xperia Z" ile tanışma ihtimalimiz çok uzak değil. Xperia Z'nin de stok sürümünün çıkması halinde, temel olarak tüm Android'li amiral gemilerinin üretici yazılımlarından uzak, saf halleriyle tanışmış olacağız.

Stok Android'li Xperia Z'nin Temmuz ayında tanıtılması bekleniyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

mevcut Z'ler bu işletim sistemine geçebilecek mi?

@08 Haz 2013 19:35 Zaten sony açık kaynak projesinde z ile tam uyumlu rom sunuyor rootlayıp yüklersin

@08 Haz 2013 19:35 bence geçmesi lazım zaten google saf telefonların sistem dosylarını paylaşıyor flash atıp yükleyebilirsn ama otosu olmaz

Evet be evet be evet be. Z almak için bir başka neden!!!!

xperia'lardaki walkman özellikleri güzel aslında. stock alınacaksa multimedya özellikleri vasat olan markalar tercih edilebilir.

Aosp rom çıkarsa bi deneyelim bir hafta begenirsem kalıcı olarak kullanırim

Aslında her telefona yüklense bu androidin her sürümü o zaman Windows biter. (belli sistem gereksinimleri dahilinde)

optimus g'ye de gelirse hiç şaşmam

@09 Haz 2013 08:42 NEXUS 4 ZATEN LG

Aslında sadece Amiral Telefonlar ; Kamera Driver larını ve diğerlerini Google'a yollasa o da Otomatik Android OS Sürümünü güncellese çünkü şirketler çok yavaş. Samsung , Sony , HTC Gibi çok şikayetler var. Google Büyük bir şirket çok rahat yapar. Zaten sadece Amiral Telefonlar için. Bknz: Sony Xperia Z , HTC One , Samsung Galaxy S4..

Sony Xperia Z Tanıtım videosunda : "Xperia Z the Best Of Sony .. İn the Smartphone." diyor. Bence sadece Sony'nin en iyi akıllı telefonu değil. Bütün Akıllı Cihazlar arasında en iyisi. Gerçekten Su geçirmez olayı nedir , sanki suda yaşıyoruz diyenler var çevremde. Bunlardan birisi oturuyorduk ve masadaki 1.5 L su döküldü. Onun iPhone 5 şimdi servisde. Ben ise telefonumu kullanıyorum :) Buda güzel bir ders oldu ona :) Suda yaşamıyoruz ama telefonun başına gelebilecek bozulma sebeplerini azaltıyor onu öğrenmiş oldu :)

Lg Nexus 5 hazırlık aşamasındaymış zaten

birde keşke sadece Xperia Z deilde, Zr ve çıkacak diğer modelleri içinde saf google işletim sistemi alternatifi çıkarılsa..

saf android kullanıcı deneyiminden çok performans ile alakalı olduğu için kişiye göre değişir iyi yönleri kötü yönleri ama beğenilen nexus serilerinden de anlaşıldığı gibi firmalar bu yöne doğru hareket edebilir

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir