Nintendo Switch'ten İlk Kötü Haber Geldi!

Sayısız dedikodunun ardından geçtiğimiz günlerde ilk kez ortaya çıkan yeni konsoldan, onu bekleyenleri üzecek bir haber geldi!

  • Ercan Uğurlu
Nintendo Switch'ten fanlara kötü haber

Kısa bir süre önce ilk kez ortaya çıkan Nintendo'nun yeni oyun konsolu, hibrit yapısıyla göz doldurmuştu. Bir süredir Nintendo NX olarak beklediğimiz yeni konsol, Nintendo Switch adıyla da ters köşe yapmıştı. Şimdi bir ters köşe de, Nintendo oyuncularına geliyor: Nintendo'nun yeni oyun konsolu Switch, Wii U ve 3DS oyunlarını desteklemiyor.

Evet, yeni yapısıyla göz dolduran Nintendo Switch, Wii U ve 3DS sahiplerini ise biraz üzecek gibi görünüyor. Zira bu kişiler, Wii U ve 3DS oyunlarını Switch'te oynama hayali kuruyorsa, eski konsollarını raftan indirmek zorunda kalacak. Zira yeni konsol yeni kart sistemiyle eski oyunlara destek vermeyecek.

Öte yandan batarya ömrüne ilişkin ilginç bir bilgi geldi. Switch, mobil oyunculuğu destekleyecekse, iyi bir pil ömrü sunması gerekiyor. Bu konuda Nintendo tarafından verilen bilgiye göre, Switch, mobil oyunculuğu destekleyecek ölçüde bir pil ömrü sunacak. Fakat bunun ne kadar süre olduğu henüz ortaya çıkmış değil. Gelen söylentilere göre ise Switch, 3 saatlik pil ömrü sunacak. Bunun ne derece doğru olduğunu, cihazı gördüğümüzde söyleyeceğiz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Xbox scorpio çıkacak ve playstation ile nintendo yu saf dışı edecek.

Xscorpıo 1-2 yıl ocınde cıkacak bır arkadas yazmıs ps4pro kasımds satısta 2018-19 gıbı yenı konsollar pıyasaya cıkscak ps5 xbox2 ozamsns kadar swıch alternatıf olmalı donanımsal anlamda doyurucu ben el konsolu tabletını begenmedım cok kalın ekran cızgısı var tugla gıbı oyun anlamında 3A oyunları desteklemesse wıu ıle aynı olur

nintendo is king of gaming

Wii U oyunlarını oynatamamasını bekliyordum fakat 3DS'i basit bir adaptör ile yapabilirlerdi. Ayrıca devir bilgisayar devri konsolların ayakta kalması için performans değil, bilgisayarın yapamayacağı şeyleri yapması ve sadece konsollara özel başyapıtların çıkarılması gerekiyor. Aksi takdirde konsol satışları iyice düşecek ve en sonunda konsol diye bir kavram olmayacak. Konsol firmaları insanların karşısına yaratıcı fikirlerle çıkmalı.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play