Nintendo ve Microsoft Cross-Play'i Kabullendi

Sony kararlılıkla cross-play'e izin vermezken Nintendo ve Microsoft, Minecraft'ın yeni sürümünde oyuncuları sevindirdi!

  • Zeynel A. Öztürk
Nintendo ve Microsoft Cross-Play'i Kabullendi

Minecraft'ın Nintendo Switch'teki yeni sürümü, PlayStation 4'le olmasa da, neredeyse her cihazla cross-play'e izin veriyor.

Minecraft, artık Xbox One ve Nintendo Swtich arasında bile oynanabiliyor. Minecraft, Switch'e geçen sene gelmişti ancak Minecraft'ın diğer sürümleriyle uyumlu değildi. O sırada sadece diğer Switch oyuncularıyla birlikte oynayabiliyordunuz. Switch sahipleri şimdi ise neredeyse herkesle beraber oynayabiliyor. Oyunun yeni sürümü, Xbox One, Windows ve mobil sürümdeki Bedrock Engine'in aynısını kullanıyor. Böylece Switch, hepsiyle çevrimiçi olarak beraber oynayabiliyor.

Minecraft Cross-Play Trailer - Nintendo SwitchMinecraft Cross-Play Trailer - Nintendo Switch
The new version of Minecraft is out on Nintendo Switch! Play with friends on Xbox One, Windows 10 or Mobile. Explore community creations with the in-game store. Includes the Super Mario Mash-Up Pack! Visit for more information. #NintendoSwitch #Minecraft Subscribe for more Nintendo fun! Visit Nintendo.com for all the latest! Like Nintendo on Facebook: Follow us on Twitter: Follow us on Instagram: Follow us on Pinterest: Follow us on Google+:

Nintendo'nun videosunda bir Xbox One denetiminin görünmesi, nadir rastladığımız bir durum ve aynı zamanda akıllıca, çünkü Sony'nin kısıtlamalarına atılmış bir taş gibi değerlendirilebilir.

PlayStation 4 Hariç

Sony'nin oyuncularını konsol oyuncularının geri kalanından izole etme alışkanlığını biliyoruz ve burada da durum farklı değil. Rocket League geliştiricileri, Sony'nin izin vermesi halinde cross-play'i etkinleştireceklerini söylemişti ancak bu izin henüz çıkmadı. Fortnite, bu ayın başlarında Switch'e gelmişti ancak Sony, Switch'te kullanılan hesapların PS4'e girişini engellemişti.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost