Nintendo Wii U'yu anlatmaya çalışıyor

Japon devi, piyasaya sürdüğü son cihazın yeni bir cihaz olduğunu anlatmakta zorlanıyor!

Nintendo Wii U'yu anlatmaya çalışıyor
Yepyeni bir konsol, gerçekten...

Garip ama gerçek: En sıkı oyun hayranları arasında bile, Wii U'nun yeni bir konsol olduğunun henüz farkında olmayan çok fazla kişi var. Birçok oyuncu, Wii U'yu sadece kontrol cihazı olarak görüyor. Nintendo da bunun farkında ve konsolun yeni olduğunu anlatabilmek için resmi bir not yayınladı.

Nintendo'nun yaptığı resmi duyuruda konsolun sadece bir "çevre birimi" olmadığı vurgulanıyor. En çok dikkat çeken kısım ise şöyle: "Wii U GamePad'deki dahili ikinci ekran ile hayatınızda görmediğiniz bir tarzda oyun oynamanın ve TV'nin keyfine varın. Ve ilk defa, Mario'yu ve diğer favori Nintendo oyunlarınızın keyfini muhteşem HD görüntü farkıyla yaşayın."

Kısacası Nintendo, Wii U'nun sadece kontrol cihazından oluşmadığını, başlı başına yeni bir konsol olduğunu anlatabilmek için büyük çaba harcıyor. Daha önce yayınlanan reklamlarda üzerinde ikinci bir ekran taşıyan kontrol cihazına o kadar çok vurgu yapıldı ki, kullanıcıların Wii U'yu sadece bundan ibaret sanmalarına şaşırmamak gerek...

Tigin Aray

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

sen önceki nesil konsolun adını aynen alıp devamına sadece "U" koyarsan olacağı budur

yuh... ayıp yav... oyun konsolunu kontrol cihazı diye kullanan andavallar mı var?

Hepsi birbirine benziyor millet ne yapsın?

Her ürünün başında wii olup kalanı tek harfli olunca olur tabi. Biraz isim bulmaya çalışsalar..

20:44 Aynen katılıyorum. Nerde o eski isimler: Entertainmant system, süper nintendo, nintendo 64, game cube.

@09 May 2013 20:44 playstation 1-2-3.. anladın mı şimdi, playstation çok değiştirdi ya isimlerini wii değiştirmedi.. mantığa bak ya

@10 May 2013 09:22 playsration' da tek farklılık cd dvd ve bluray çalıştıyo olması, el konsoluna zaten psp diyolar, nintendo' da öyle bişey yok ve modeller karışmaya başladı artık, sanırım farkında olmadan yazdın yorumunu.

yeni olarak ne vermiş, harika grafikler inanılmaz bir multimedya mı? bence bi tablet ve telefon yapmalı nintendo, ismide wiiPhone olsun. alır süper mario oynarım.

@09 May 2013 23:54 sen bu kafayla gitmeye devam et.. git ps3te pes oyna fazla takılma buralarda

Kontrol cihazı da sanki konsol gibi duruyor mübarek. Elimde ekram karşımda ekran nereye bakacağını şaşırır insan. Gerçi nintento falan buralarda pek tutmuyor.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir