Nintendo'ya bir destek daha kesildi...

Eski günlerini mumla arayan dev şirkete, "düşenin dostu olmaz"ı ispatlayan şok haber!

  • Ertuğrul Süngü
Bethesda'da Nintendoyu listesinden çıkardı
Wii U'nun donanım özellikleri yine sorun yarattı

Yeni nesil konsollara, tıpkı bir önceki dönemde olduğu gibi erken giriş yapan Nintendo, ürettiği Wii U konsolu ile bir türlü aradığını bulamıyor. Nintendo'ya gelen son kötü habe ise, Bethesda'dan gelen yeni bir açıklama oldu...

Fallout, Elder Scrolls ve Dishonored gibi efsane yapımların arkasında bulunan Bethesda, yaptığı bir açıklama ile Nintendo'nun yeni nesil konsolu konumundaki Wii U için herhangi bir oyun geliştirmeyeceğini açık ve net bir şekilde dile getirdi. Bethasda'nın halkla ilişkiler ve pazarlama müdür yardımcısı Pete Hines'ın, QuakeCon esnasında Elder Scrolls Online, Wolfenstein: The New Order ve The Evil Within hakkında sorulan sorulara verdiği cevaplar arasında şu sözler dikkat çekti: "Şu ana kadar duyurusunu yaptığımız oyunların hiçbirisi Wii U platformu için geliştirilmiyor ve size garanti ederim ki bu yapımlardan bir tanesi bile bu platformda kendisini göstermeyecek." Hines, "Gelecekte başka yapımları Wii U platformunda görüp göremeyeceğimiz hakkındaysa şimdilik bir şey söylemek yanlış olur" diyerek konuşmasını tamamladı.

Hines'a göre Wii U üzerinde yaşadıkları en büyük sorun, büyük ölçüde donanımsal. Konsolun sahip olduğu güce güvenmeyen Hines ve ekibi, aynı zamanda dokunmatik ekrana sahip, "alışılmadık" kontrol cihazı yüzünden de büyük sorunlar yaşadıklarını söylüyorlar.

Bethesda Nintendoya desteğini kesen ilk firma da değil. Daha önce EA, birçok yapımını konsoldan çekerken, Ubisoft da bir süre önce Nintendo konsollar için özel içerik üretmeyeceğini dile getirmişti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Yıl 1999. Sega dreamcast i PS2 den 1 yıl önce piyasaya sürdü ve konsolda DVD rom kullanmadı. malesef ömrünü oyun yapım firması olarak devam ettiriyor. Nostalik bir geçmişe sahip olan SEGA nın konsolda kalmasını isterdim.

sigara bitmiş

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play