Nintendo'nun ilk mobil oyunu Miitomo geliyor!

Japon devinin ilk akıllı telefon oyununun üzerindeki sır perdesi, kalkmaya başladı!

  • Onur Seven
Nintendo'nun ilk mobil oyunu Miitomo 2016'da

Nintendo'nun uzun zamandır beklenen ilk akıllı telefon oyunu, Nintendo CEO'su Tatsumi Kimishima'ya göre Mart 2016 gibi ortaya çıkacak. Tokyo'da yatırımcılar için bir strateji toplantısında konuşan Kimishima, şirketin ilk mobil oyununun Miitomo (Mii Friends) adını alacağını ve Mii etkileşimleri etrafına dayalı olacağını söyledi.

Kullanıcılar bu oyunda, Nintendo'nun Mii tabanlı mini oyunlarında olduğu gibi, karakter oluşturarak diğer insanlarla iletişim kurmaya çalışacak.

Japon oyun devinin ilk mobil oyunu birçok kişinin umduğu gibi Mario olmasa da, Miitomo sadece Nintendo'nun ilk yıl içinde başlatmayı planladığı beş oyundan sadece bir tanesi.

Kalan oyunların "öde-indir" seçeneğiyle, Nintendo'nun  Wii U ve 3DS satışlarının zayıflaması sonucu uğradığı gelir kaybını telafi etmesine yardımcı olması bekleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Su an Galaxy S6'daki CPU gucu Intel Quad Core Q6600 islemci kadar. O islemci ile GTA 5 ve Witcher 3 u sorunsuz oynuyorsunuz guncel bir grafik karti ile. Bir kac sene icinde GPU hizlari da PC lere yaklastiginda birakin mobil konsollari masaustu PS4 - XBox gibi konsollarin bile satisi baltalanacak.

@30 Ekim 2015 22:22 Ama galaxy s6 x64 değil ARM olduğu için ARM çin oyunjn baştan yapılması gerek.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play