No Man's Sky, sanal gerçeklik başlığında çalışırsa!

Son günlerin çok konuşulan oyunu No Man's Sky'ı HTC Vive'a taşıdılar, ortaya bu muhteşem görüntüler çıktı!

  • Zeynel A. Öztürk
Oynat No Man's Sky, sanal gerçeklik başlığında çalışırsa Şu an sanal gerçekliği desteklemeyen No Man's Sky'ı HTC Vive'a taşıdılar, ortaya bu görüntüler çıktı!

Devasa evreniyle ve müthiş gezegenleriyle belirli bir oyuncu kitlesinin kalbini kazanan No Man's Sky, sanal gerçeklik (VR) dünyasına girseydi nasıl görünürdü? Oyunu klavye ve fareyle oynamakta tatmin bulamayan bir oyun tutkunu, onu üçüncü parti dönüştürme yazılımı VorpX ile sanal gerçekliğe uyarladı.

Oyun VR için geliştirilmediğinden sonuçlar pek kusursuz sayılmaz, videoda takılmaları ve gecikmeleri rahatça görebiliyoruz. Ancak belli ki bu durum, videoyu hazırlayan Hoopermation VR'ın pek umurunda değil. Başınızın dönmeyeceğinden eminseniz, aynı deneyimi Hoopermation VR'ın burada anlattıklarını yaparak Oculus Rift veya HTC Vive'da elde edebilirsiniz.

Oyunun geliştiricisi Sean Murray, daha önce yaptığı bir konuşmada No Man's Sky'ın VR'a "tam uyacağını" söylemişti. Oyunun başarısını da hesaba katarsak onu PlayStation VR'da, Oculus Rift'te veya HTC Vive'da resmi olarak görmek bizi şaşırtmayacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

iyide bize göre yine değişen bişey yok. Farkı anlayacak olan vr takan kişi biz değil

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play