Nokia 5800 XM: Dev güncelleme bekleniyor

5800 XM sahiplerine müjdeli haber: Nokia çok yakında dev bir güncelleme paketi yayınlayacak...

Nokia 5800 XM: Dev güncelleme bekleniyor
Nokia 5800 XM: Yeni firmware.

Firma içi bir kaynağa göre Nokia, 5800 XpressMusic için dev bir güncelleme üzerinde çalışıyor: Güncellemenin, cihazın bilinen tüm hatalarını düzelteceği ve ek olarak yeni fonksiyonlar da sunacağı iddia ediliyor. Söylentilere göre yeni firmware çoktan hazırlandı ve şu an test aşamasında bulunuyor. Özellikle cihazın dokunmatik ekranı yukarı/aşağı kaydırma hassasiyeti ve kullanımında iyileştirmeler yapılacak. Kamera ve tepki süresinin de belirgin derecede iyileştirileceği söyleniyor.

Yeni firmware'in ne zaman temin edilebileceği henüz belli değil; fakat 2009'un dördüncü çeyreği tahmin ediliyor. Nokia 5800 XpressMusic sahipleri bu güncellemeye Nokia Software Updater yazılımı üzerinden erişebilecekler.

Halil Mollaoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

evet güncellemeleri yapıyorsun sonra menüde türkçe seçeneği olmuyor ve nokia shopa gidip makul bi ücret karşılığı türkçe yama ekliyorlar. nokia shoptakiler bile aptala döndü böle bir saçmalığı görünce..

5800 sahipleri için iyi haber. Ama arkadaş bu telefon da eline aldın mıydı oyuncak mı bu ? diyebileceğin türden bir alet. Çok dandik geldi bana ya.

kamera gerçketen iyileştirilirse , güzel olur :)

biz bunu 2004 te sx1 üzerinde yapıyorduk.insanlar kendı geliştirdikleri fw leri pısaya sunuyorlardı telefon ınanılmaz evrım gecıyordu. ah ah ne guzel gunlerdı halan daha hatıra alarak elimde bı tane sx1 vardır cosku kardesımızın yaptğı fw yüklüdür.

Oh be Sonunda süper bir update olacak 5800 Kuullanıcısı olarak çok memnunum Iphone da kullandım ama 5800 daha güzel

Can

oh be duy sesimizi Nokia:D

peki ya 5800 xm de n-gage olayı nolacak...

bugun resmi olarak 30.0.011 yayınlandır.telefonda ciddi bir hızlanma var.fakat vaad edilen kinetic scrolling ve yeni ev ekranından eser yok.sanki nokia bir kaç ay daha oyalamak istemiş 5800 kullanıcılarını.umarım beklenen güncelleme sonbahara kalmaz..:(

bugun resmi olarak 30.0.011 yayınlandır.telefonda ciddi bir hızlanma var.fakat vaad edilen kinetic scrolling ve yeni ev ekranından eser yok.sanki nokia bir kaç ay daha oyalamak istemiş 5800 kullanıcılarını.umarım beklenen güncelleme sonbahara kalmaz..:(

bu dev güncelleme galiba n97 de olacak galiba baksanıza 5800 için v30.0.11 i yayınladılar sonra sustular(gerçi o da iyiydi en azında yanlışım yoksa işlemci hızını arttırdılar) nokianın fuarında da sadece n97 için ekimde çıkacak olan güncellemeden bahsedilmiş sadece.bence bunun anlamı ya 5800 için beklenen firmware ekimden önce gelecek ya da nokia 5800 kullanıcılarını kinetic scrolling,yeni ev ekranı ve daha fazla hafıza gibi özelliklerden mahrum bırakacak.inşallah çıkar su güncelleme

n97 nin büyük güncellemesi n97 mini ile birlikte gelecek.acaba 5800 için de mi aynı?yani 5800 navigation edition birlikte mi gelecek?

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir