Nokia 9, Snapdragon 835 İşlemciyle Göründü!

Nokia markalı telefonları üreten HMD Global'in bir sonraki Nokia'sı yine sızdı ve heyecan verici detaylarını ortaya çıkardı!

  • Zeynel A. Öztürk
Nokia 9, Snapdragon 835 İşlemciyle Göründü!

Hız testi sitelerinde görünen "Nokia 9", HMD Global'in yakında yeni bir amiral gemisiyle karşımıza çıkacağının sinyalini veriyor.

Yeni keşfedilen bilgiler, Nokia 9'u Android 8.0 Oreo ile çalıştığını ve sekiz çekirdekli Qualcomm Snapdragon 835 işlemci ile geldiğini gösteriyor. Buradan Nokia 9'un kutusundan Android'in en son sürümüyle çıkacağı anlaşılabilir. Bu doğruysa, HMD telefonlarını güncel tutma sözünü tutacak demektir.

Nokia 9, hız testi sitelerinde daha önce de birkaç defa görünmüştü. 5,2 inç Quad HD ekranla gelmesi beklenen cihaz, 6GB RAM sunuyordu. Bazı dedikodular ise telefonun 4GB RAM ile yetineceğini söylüyor. Dahili depolama seçeneklerinin 64GB ve 128GB'tan oluşacağı iddia ediliyor. Nokia 9'un ekran çerçevesinin de çok ince olması bekleniyor. Çizimlerde görünen cihaz, üst ve alt bölümdeki çerçevenin çok ince olduğunu, yanlarda ise çerçevenin neredeyse bulunmadığını gösteriyordu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Note 8 gibi neredeyse çerçevesiz ve büyük bir ekranla gelseydi ortalık yerinden oynardı. Fakat tasarımı eski Sonyler gibi olmuş. Alt ve üst tarafı birleştir üzerinde yemek ye. Nokia yine çağı yakalayamadı. Donanım olarak çok iyi olsa da herşey donanım değil.

iphone 8 bile iphone 4 benzerken ne çağından bahsediyorsunuz acaba herşey bileşen değilmiş asıl önemli bileşen kasan telefonu kim kullanır

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost