Nokia 9'dan Yeni Hız Testi Sızıntıları Var!

Nokia 9 olduğu düşünülen bu cihazın şaşırtan hız testi sonuçları, yine internette ortaya çıktı!

  • Zeynel A. Öztürk
Nokia 9'dan Yeni Hız Testi Sızıntıları Var!

Nokia 9'u sızıntılarda görme şansı bulmuştuk ve telefonun Snapdragon 835 yonga setiyle, 4GB RAM'le, 64GB depolama alanıyla ve Android Nougat 7.1.1 ile geleceğini öğrenmiştik.

Daha önce Geekbench'te görünen tek çekirdek ve çoklu çekirdek hız testi raporları, cihazın Galaxy S8 ve Sony Xperia XZ Premium'dan bile hızlı olduğunu gösteriyordu. 23 Mayıs'tan bu yana "Unknown Heart" isimli cihazın 85 hız testi sonucu daha GeekBench'te göründü. Bu sonuçlar Nokia 9'un varlığına delil olduğu kadar, özellikleri hakkında da bilgiler veriyor. Örneğin 25 Mayıs'taki rapor yakından incelendiğinde cihazın 8GB RAM'li bir modelinin olduğu anlaşılıyor.

Elbette sonuçlar arasında bir kez görünen bir telefonun üzerinden tahmin yürütmek doğru olmayabilir. Testlerde kullanılan cihazın işlemci frekansının 1,9GHz olduğu, yani Snapdragon 835'in maksimum 2,45GHz olan saat hızından geride olduğu görünüyor. Ancak bunun nedeni işlemcinin son optimizasyonlardan önce kasıtlı olarak yavaşlatılması olabilir.

Nokia 9 hakkında çıkacak bilgileri merakla takip ediyor olacağız.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

telefon sektörünün Rambo Okanıdır,Nokia

aylardır gelecek te gelecek. e yeter da insanlar beklemeyip başka telefon alıyor bunu görmeleri gerekiyor artık.

@04 Haziran 2017 21:20 I phone vb. diğer akıllı telefon üreticilerinin serileri için de aynı şey geçerliyken neden suçlu olan sadece Nokıa ? Diğerleri için de yeni modelin tanıtılmasından hemen sonra aynı haberler çıkmıyor mu ? Bence sorun tek bir marka özelinde değil, uygulanan "sızıntı" reklam politikası yada haberlerde.

Sen de yorum yaz