Nokia, Alcatel-Lucent satın alımını tamamladı

Nokia, 15.6 milyar Euro'luk büyük satın alıma hamlesini resmi olarak tamamladı!

Nokia, Alcatel-Lucent satın alımını tamamladı

Geçtiğimiz yıl Nokia yaklaşık 15.6 milyon euro (17 milyar dolar) değerinde bir anlaşmayla  Fransız telekomünikasyon ekipmanları şirketi Alcatel-Lucent'i satın alacağını açıklamıştı. Anlaşma daha sonra Avrupa Komisyonu tarafından onaylandı ve şimdi Fransız borsa düzenleyicisi Autorite des Marches Financiers (AMF) tarafından da izin çıkmasıyla birlikte son engel geçilmiş oldu.

AMF onayı ile Nokia şimdi Alcatel-Lucent ile operasyonlarını birleştirmeye başlayacak ve her iki şirket 14 Ocak'tan itibaren tek çatı altında faaliyet gösterebilecek. Satın almayı değerlendiren Nokia Başkanı ve CEO'su Rajeev Suri "Nokia ve Alcatel-Lucent, global müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için geniş bir portföy sunacak" dedi.

Nokia son birkaç yıl içinde birçok yeniden yapılandırma sürecinden geçmiş ve son olarak ağ ve altyapı servisleri üzerine odaklanmaya karar vermişti. Şirket şimdi son satın almayla birlikte önemli bir oyuncu haline gelerek, Ericsson ve Huawei gibi şirketlerle küresel bir rekabete girmek için son hazırlıklarını tamamlamış oldu.

Onur Seven

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Ah nokia ah. 6600 ne tlf idi

@06 Ocak 2016 17:21 Ben de çok özledim :(

artık androidli telefonları çıkart nokia hadi

@06 Ocak 2016 17:29 Androidli çıkarmasın da isterse DOS ile çalışan telefon yapsın. 2 yıldan sonra yazılımında binbir türlü hata çıkmadığı için efsane sayılıyor Nokıa ! Androidli telefonlar sadece 2 yıl ömürle üretiliyorlar. İsteyen araştırsın. Elimdeki 10 yaşından daha yaşlı telefonda 2.el aldığım için ufak tefek eskime ibareleri görmeye başladım yeni yeni. Bu yıla kadar bir arızası olmadı ve her özelliği halen kullanılabiliyor. Android 2 sene sonra internete giremeyecek kadar güvensizleşiyor.

geri dön nokia kurtar bizi bu plastik yıgınlarından !

milyon mu milyar mı.............(oldumu20karekter)

@06 Ocak 2016 20:33 belki de milyor dur:) Sen o parayı sen ne yaptın?

hadi nokia gel artık senin kaliteni tekrar yaşamak istiyorum yazılım tarafındada kafasının dikine gitmesse pazarda hala tutunma şansı var yeni nesil nokianın ne olduğunu bilmiyor maalesef

Telefonla bu alımın ne alakası var. Sacma sapan yorum yapmayın. Operator bazında gsm ekipmanları olarak huawei nin ardından ikinci duruma yükselebilir artık nokia. Özellikle amerika huawei ve zte yi sınırdan sokmazken.

İşsizlere yeni katılımlar yolda...birçok yeniden yapılandırma sürecinde yaptığı gibi..

Nokia geriye gelicek diger markalarina tas cikaracak bundan eminim

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir