Nokia, Apple'ın harita hatasıyla dalga geçti

Nokia, Apple'la dalga geçmek için hiç bir fırsatı kaçırmıyor. İşte Nokia'nın yeni "taşı!"

  • Zeynel A. Öztürk
Nokia, Apple'ın harita hatasıyla dalga geçerse

Apple'ın haritalarında ortaya çıkan bir hatanın iPhone kullanıcılarını bir hava limanının pistine yönlendirdiğini bu haberimizde sizlerle paylaşmıştık.

Hata, en az iki sürücünün 6 Eylül ve geçtiğimiz Cuma günleri aktif olarak kullanılan Alaska'daki Fairbanks Uluslararası Havaalanı'nın pistine girmesine neden olmuş, araçlar bir kaza yaşanmadan önce yetkililer tarafından durdurulmuştu. Apple, hatayı düzelten bir güncelleme yapacağını söylemişti, ancak henüz bu gerçekleşmedi. Bu arada hava alanının pisti, artık araçların girmesini engelleyecek bir barikatla korunuyor.

Bunu fırsat bilen rakip firma Nokia ise Twitter'da Apple'a takılan "There's an app for that" ("bu iş için bir uygulama var") yazılı bir görsel paylaştı. Görselde Nokia uygulamasının sizi hava alanı pistine sokmaya çalışmadığı vurgulanmış. Bu ibarenin Apple'ın patentli malı olduğunu düşündüğümüzde, Nokia'nın başına bir iş gelmemesini umuyoruz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 22 Yorum

ne çingen bir marka nokia

@28 Eyl 2013 13:43 Biz buna çingenlik değil rekabet diyoruz. Ne o senin fanatik olduğun Apple uygulaması nanay oldu diye mi bu agresiflik ?

Nokia haritalar sadece kendi telefonunda iyi,diğer işletimlere güzel yapmıyor :D

Nokia da artık Microsoft'a benzemeye başladı. Ah, Ballmer, ah... Microsoft'u hiç güzel yönetemiyorsun...

İyi yapmış nokia

allaha cok sukur ler olsunki iphone kullanmiyorum

Şaban mısınız?! Poi koordinatları pistin tam ortasına denk gelmiş diye piste girildiği nerede görülmüş. Seni hava alanına kadar getirmiş taktir edeceğine ben piste giriyordum az daha diye haber yapmışsınız?! Ben bunca yıldır hava alanına gidiyorum daha piste girdiğimi hatırlamıyorum. Siz navigasyon app ına değil 50 lira; 5000 lira verseniz sizi piste sokamaz. Ama ben üstün zekalıyım Apple haritasıyla piste girebildim diyorsanız size özel üstün zeka belgesi vermek lazım. Birde haberde demiş ki apple haritasıyla piste girmeye çalışan kişileri görevliler engelliyor. Komik haber yapmak ilgi çekiyor diye böyle haberler yapıyorsunuz sanırım.

@28 Eyl 2013 14:34 TR'de 3.200 TL ye satışa başlanılan cihazı alan üstün zekalılar olduğuna göre apple navigasyonu onu o piste sokuyorsa onlar o piste girer arkadaş ! Neyse işin bu tarafını bırakalım o kadar para kazanıyorlar gelip şimdi Apple'ı savunupta milletin kafası çalışmıyor edebiyatı yapma. Apple kişiselleştirme diyince millete biz sizin her şeyinizi düşünüyoruz sizin işletim sisteminde oynamanıza bu yüzden izin vermiyoruz siz kafanızı yormayın demesini biliyor ama.

Alay edilmeyecek gibi değilki :)

:) yazık nokıa hala varmı nokı urettigi telofonların model sayısını bilene odül vermeli bi araştırın aynı telefonu bizlere kaçker farklı model diye çaktılar

@28 Eyl 2013 15:40 Sen Samsungla karıştırdın sanırım benim gördüğüm kadarıyla sürekli aynı tasarımda telefonlar Samsungda.

nokia haritadan daha iyisi yok bence üstelik ücretsiz kullanma imkanında var.

Şimdi doğruya doğru Nokia Maps en iyi harita uygulamalarından biri.

Apple teknolojiyle ve artistikle uğraştığı için harita üzerinde pek gelişme yaşayamadı. Eğer jobs Google ile anlaşmak yerine harita uygulaması çıkarmayı bekleseydi şu anda galaxy serisine "tane tane " dokunuyor olurdunuz çünkü Google la anlaşmanın sebebi multitouchu gostermekti Apple 2007 de gösterince de hem telefonlar multitouch oldu hem de android geliştirilmeye başlandı . Tesadüfün bu kadarı ...

Androd Fanboylari atlamış direk :)

Gül gibi şirketi yönetemeyip, kendi işletim sistemini geliştirmek yerine çöpe atıp, kendini Microsoft'a satan bir şirket teknolojiden, taklitten ve inovasyon dan bahsetmesin.

Nokia'nın en büyük silahı kamera ve haritalar bırakında dalga geçsin :D

Truva atını işe alıp, kendilerini rezil ettiler, bir de dalga mı geçiyorlar?

Microsoft ve Apple nın bilgisayar dünyasına hediyeleridir, birbirlerine çamur atmak. E nokia microsoft olunca çamurluk da nokia ya gelmiş oldu. Ona buna çamur atan nokia nerde, 3310 un sahibi nokia nerde...

Nokia maps gerçekten çok iyi en azından yalan olmuyosunuz apple gibi :)

oww sorarım sıze ıphoneların tasarımı cok farklı dımı ? Hala en fazla 4ınc

pardon..! NOKIA mı? Neydi o ya hatırlaması güç.. Sanırım Eskiden Kullanılan Bir Gazoz Açacağı markası..

Sen de yorum yaz