Nokia bir fanatiğini kaybetti!

Yıllardır Nokia'yı en çok sevenlerden biriydi ama artık o da Nokia'dan vazgeçti...

  • Gökay Özbudak
Symbian-guru artık yok!
Nexus One'a geçiş yaptı...

Nokia fanatiklerinin uğrak yeri Symbian-Guru.com bundan böyle güncellenmeyecek. 1999'dan beri Nokia fanatiği olan ve bu siteyi kuran Ricky Cadden, Nokia'dan umudu kesti.

Cadden blog yazısında şunları yazdı; "Artık daha fazla, N97 gibi işe yaramayan bir modeli "en iyi" olarak piyasaya sunan bir firmayı destekleyemem. Nokia, kendi çalışanının bile kullanmadığı servisleri kullanıcılarının kullanmasını bekliyor."

"Ayrıca, açıklığa odaklandığını söyleyip diğer tarafta olan biten bütün gelişmeleri göremeyen bir mobil işletim sistemini de destekleyemem. 3 yıl 8 ay sonra Symbian-Guru.com resmen bitti. "

Ayrıca Cadden, Google'ın Nexus One işletim sisteminin günümüzün en hızlı işletim sistemine sahip olduğunu söyledi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

sanırım Google, bu adama red edemeyeceği bir teklif yapmış...
ağzından bal damlıyor...

saygılar...

Adama baştan sona hak veriyorum. Nokianın eğrisi artık aşağıya bakıyor. ovi o kadar dandik programlarla dolu ve yenilenmiyor ki giresim gelmiyor aynı durumda diğer programları yüklemek için 40 takla atmak lazım. İlklerin Nokia sı artık bitti.

İstediğiniz kadar Google bu kişiye para karşılığı söyletmiş diyebilirsiniz. Ancak bu söylediklerinin gerçekliğini değiştirmez(Nexus One kısmı hariç).

teklifle alakali oldugunu sanmiyorum google in rekabe ettigi firmada nokia degil bence apple dir yani iphone dur.. adamin dediklerine ise tam anlamiyla katiliyorum..

nokia n97 işe yaramayan bir telefon muymuş??hangi mantıkla söyledi bunu merak ediyorum cidden..bence çok süper telefon n97... telefonun dışından çok içine önem verenler bunu inkar edemez asla...

haklı bıktık symbiandan adam gibi işletim sistemi yapın yada android kullan google

sanırım Google, bu adama red edemeyeceği bir teklif yapmış...
ağzından bal damlıyor...
-----------
Olabilir ama adamin yazdigina göre adam kullandigi telefonlari bile satin almis Nokia en dandik aygit yorumcularina bile telefon gönderirken 10binlerce hit alan bir siteye örnek urun göndermemis olmamasi bence bir eksiklik. Sonucta bir cok symbian sever bu siteyi takip ediyordu.

Neyse bizi baglamaz herkes ne yapacagini bilir biz kendimize bakalim.

Demode Symbian'dan ne kadar erken kurtulursa Nokia o kadar iyi, şu an aklı olan Android yada iOS'lu bir cihaz kullanır zira diğerlerinin durumu çok vahim. Bada OS da iyi tepkiler aldı fakat henüz daha çok genç bir sistem.

bitti artık işte, iphone 3 g aldım 2 sene oluyor, harika cihaz, 2 sene daha idare eder yenilemek istemezseniz, o neydi öyle 500 tane model hergün bir yenisi çıkıyor, bütün modeller birbirine girmişti, ama işin özünde hepsi aynıydı, 1 arttır 1 eksilt, tasarımı değiştir , kaktır gitsin, kurtulduk bu tuzaklardan, apple a teşekkürler, hepsine ayarı verdi, cesaretli firma tebriği hakkediyor, evet ürünleri pahalı olabilir ama kaliteli be kardeşim, herşeyin en iyisini kullanıyor, çağın ötesinde gidiyor, appstore müthiş, dokunmatik süperötesi,kullanımı basit,uygulamaları harika, apple yapmış al kullan beklemek hata, 2. elde gayette uygun fiyata bulunabiliyor fiyatıda dert değil artık, 1000tl 2000 tl uyduruk plastik kutularla maceralara gireceğime, çakarım bir iphone mis gibi.

Nokia Gibi Bi Firmanın Sybian Kadar Yavaş Teknolojinin Gerisinde Kalmış Cabucak Virus Kapan Çok Geç Açılan Bi İşletim Sisteminden Neden Bu Kadar Geç Vazgeçtiğini Çok MErak Ediyorum

Nokia Gibi Bi Firmanın Sybian Kadar Yavaş Teknolojinin Gerisinde Kalmış Cabucak Virus Kapan Çok Geç Açılan Bi İşletim Sisteminden Neden Bu Kadar Geç Vazgeçtiğini Çok MErak Ediyorum

Nokia çok saçma telefonlar çıkarmaya başladı. 6630 kullanıyorum 6 yıldır. Bugün bozuldu. Yeni bişey almayı düşünüyorum ama kararsızım.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play