Nokia, bu kez Apple'a "salladı!"

Nokia, bu açıklamasıyla, Apple'ın yeni hizmetini hem eleştirdi, hem de dalgasını geçti!

Nokia, bu kez Apple'a "salladı!"

Geçtiğimiz gün gerçekleştirilen WWDC 2013 etkinliğinde Apple uzun süredir beklenen müzik servisini, iTunes Music'i duyurmuştu. Bu yeni servis iOS kullanıcılarına "müziği keşfetmek" için yeni bir seçenek veriyor. Bu sayede iTunes Match aboneleri istedikleri müzikleri bedavaya (reklamlı) veya ücretli (reklamsız) olarak elde edebiliyorlar.

Bu servis her ne kadar iOS kullanıcıları tarafından uzun süredir bekleniyorsa da, Nokia yetkililerinden Jyrki Rosenberg'i pek etkilemişe benzemiyor. Rosenberg'e göre Apple müzik akışı (music streaming) işinde çok geç kaldı.

Nokia Entertainment bölümünün müdür yardımcısı Rosenberg yaptığı açıklamada "müzik servisimizi biz 2011 yılında devreye aldık. Apple'ın şu anda kafasına "dank etmesi" ve trene en son vagondan binmeye çalışması ilginç. Mobil dünyayı ön plana alan ve almaya devam edecek olan Nokia Music yeni şarkılar ve içerikler keşfetmek isteyen kullanıcıların önündeki en iyi seçenek olarak kalmaya devam edecek. Tamamen otomatikleştirilmiş özelleştirme seçeneğimiz ve çalma listelerini kaydedebilme, müzikleri ücretsiz ve reklamsız olarak dinleme imkanı sunan Nokia Music'i herkese tavsiye ediyorum" dedi.

CHIP Online yorumu:
Nokia Music'in kullanıcılara istedikleri müzikleri istedikleri kadar indirebilme seçeneği sunması ilk olarak piyasaya çıktığında son derece ilerici bir servisti. Apple'ın bu trene binmekte geç kaldığı doğru, ancak hiç yoktan iyidir elbette.

 

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

Apple'a müzik konusunda laf atmak saçmalık oluradamlar iTunes ile millete müzik satmayı başardı Çoluk çocuk dışında herkes nepster ve itunes'un ipod'un çıktığı yıllarda olan olayları hayırlar

@14 Haz 2013 18:55 itunes müzikleri parayla satıyor ve hiçbir şey yapmadan para kazanıyor.. nokia bedava dinleyip indirmenize izin veriyor..

Peki ya android

nokia sallasa ne yazar.önce windows pon içinadam gibi uygulamalar çıkarılması için yazılımcılara destek versinler doğru dürüst uygulama yok mağazada...

@14 Haz 2013 18:58 windows pon :D ahahhaha

@14 Haz 2013 18:58 play stor daki kaç uygulamayı gerçek anlamda kullanıyorsun. elzem olan uygulamalar windowspohen da zaten mevcut. ağzınızda bir uygulama türküsü tuturmuş gidiyorsunuz. fan boyluğa gerek yok. ne kadar çok yenilik tarz olursa teknolojiyi uygun fiyata ve çok seçenekli alırız toplumca. her birinin birbirine üstün basan tarafları var ve olsunda.

Nokiayı kullanan mı kaldı ki sallasın seni müdür :D

Lumia tam iş telefonu arkadaşlar. GPS olsun navigasyon olsun haritaları olsun office'i olsun kesinlikle tavsiye ederim .

Nokia forever!!!

Nokia'nın kabusu symbian da yakında kapatılıcak ve artık tamamem yeni bir nokia'ya hazır olmak lazım ve burdan bazı eski kafalı fanboylara da seslenmek istiyorum nokia EOS bir amiral gemi olmicak büyük ihtimalle ( bu yıl tanıtılırsa tabi , eğer 2014'e kalırsa amiral gemi olabilir) .

Nokia Müzik deneyimi konusunda 1 numara , aslında her konuda 1 numara ama biz kabul etmiyoruz.

şuan nokia dan tek isteğim eos u yeni güncellemyle sunması

Nokia 4 çekirdekli amiral gemisini sunsun windows phone da gdr3 güncellemesini alsın patlama yapacaktır.

lo nokia tirstinmila appledan

Sony kullanıcısı olarak Nokia'nın Müzik uygulamasını kullandım ve gerçekten mükemmel .İndirme şansı da vermesi cabası.Sağolsun Sony Unlimited Music uygulamasını yıllık 50 Dolardan veriyor yanılmıyorsam .Yapma Sony yapmaaa

Arkadaş bir kere dahi olsun şu apple i övmekten vazgecin. Tamam başka markayida ovun demiyorum ama yok neymis efendim geç binmiş olabilir ama yinede hiç yoktan iyidir ayagi şu chip yöneticilerinin apple hayranligina vuruyorum.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir