Nokia, bunu da yapacak mı?

Tablet yapacak, MP3 çalar yapacak dedikodularının arasında Nokia'nın aldığı patent, kafa karıştırdı!

  • Cem Şancı
Nokia, saat savaşında da cephe alıyor!

Akıllı saatlerin ve gözlüklerin 2014'ün trendi olacağını tahmin etmek zor değil. Samsung, Galaxy Gear markası ile kendi akıllı saatini duyurdu. Apple'ın da iWatch ismiyle saat üretmeye hazırlandığı artık bir sır değil. Aynı zamanda Apple'ın, Google Glass'a karşı bir gözlük üretmek için planları olduğu, Samsung'un da Google'ın Glass ürününü alıp kendince modifiye ederek Glass Gear isimli farklı bir marka ile piyasaya sürmeyi planladığı düşünülüyor.

İşte bu hareketli cephede, Microsoft tarafından satın alınan Nokia'nın da kendi ürünlerini piyasaya sürmeden durmayacağını tahmin etmek zor değil. Ve tahmin edildiği gibi de, ilk Nokia saat haberleri gelmeye başladı.

Nokia'nın, birden çok ekranı olan bir kol saati tasarımı için patent başvurusu yaptığı ortaya çıktı. Patentteki açıklamalara göre akıllı saatin birden çok ekranı olacak ve kullanıcı her ekranda farklı bri uygulamayı çalıştırabilecek.

Bu tasarım elbette henüz sadece bir karakalem çizimden ve patent başvurusundan ibaret ancak Nokia mühendisleri tasarımı gerçeğe dönüştürebilirse, piyasadaki diğer saatlerden daha fazla ilgi görmesi muhtemel görünüyor. 

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Prototip çok kötüydü. Ama tamamen bileği saran ekranlardan, incecik bir şey yaparlarsa, elbette ilgi çeker.

maliyet bakımından daha pahalı olacaktır ayrıca görünüş olarakda hoş olacağını sanmıyorum..zaten başlı başına akıllı saat olayı saçmalık..hologram olmadan olmaz kesinlikle..

Piyasada akıllı olmayan ve ünlü markaların çıkardığı standart saatlerin dünyanın parasına satıldığını ve bu paraları verip alan bir yığın insan olduğunu göz önüne alırsak, aynı şıklıkta fakat daha işlevsel olan akıllı saatlerin de yok satması işten değil. Bence tutacak bu akıllı saatler. Teknoloji öyle bir şey ki piyasayı baştan aşağıya değiştiriyor. Mesela akıllı ayakkabı söylentileri vardı bir ara. Akılıı ayakkabı tutar mı bilmem, ama tutarsa Adidas, Nike, Puma vs. yerine Apple, Samsung marka ayakkabı alacağız. İlginç!

apple a özenen microsoft :) apple kadar meşhur olamazsın be kuzum :D

@21 Eki 2013 14:39 sen olayı çok yanlış anlamışsın be. Samsung a özenen apple ya da samsung a özenen microsoft desen anlarım da apple daha çıkartmadı bile saati ne özenmesi

@21 Eki 2013 14:39 lan apple zamanında ayağa kaldıran şirketti microsoft

@21 Eki 2013 14:39 Apple kadar meşhur olamazsın mı? Haha :D komiksin. Çünkü yanlış bilmiyorsam Windows ile PC pazarının %85'ine sahip olan bir firma Microsoft...

Sen de yorum yaz