Nokia C1'in ilk görüntüleri ortaya çıktı

Nokia'nın üzerinde çalıştığı Android'li telefon, neye benzeyecek? Cevabı ve fazlası bu sızıntıda...

  • Onur Seven
Nokia C1'in ilk görüntüleri ortaya çıktı

Nokia'nın akıllı telefon pazarına dönme planları şirket CEO'su tarafından doğrulanmıştı. Teknoloji devinin, Foxconn tarafından desteklenen N1 Android tablette olduğu gibi üretim, dağıtım ve destek konusunda bir iş ortağı arayışı içersinde olduğu biliniyordu.

Nokia'nın en az bir yıl uzağımızda olan yeni akıllı telefonu ile ilgili son birkaç gün içinde iki yeni görüntü ortaya çıkmış durumda. Birkaç gün önce Çin merkezli sosyal ağ Weibo üzerinden yayınlanan fotoğraf N1 tablet esintileri taşıyan spor bir cihazın geleceğini ortaya koydu.

Çinli haber sitesi CNMO.com ise cihazla ilgili ipuçları verecek yeni görüntüler yayınladı. Fotoğrafların gerçekliği teyit edilmemekle birlikte C1 olarak beklenen yeni akıllı telefonun 2 GB RAM ve Intel Atom işlemci ile gelebileceği belirtiliyor.

Android 6.0 Marshmallow mobil işletim sistemi ile çalışacak yeni Nokia modeliyle ilgili iddia edilen bu genel bilgiler henüz doğrulanmış değil.

Nokia C1'in önümüzdeki yıla kadar piyasaya sürülmesi beklenmiyor. Yeni cihazın Ar-Ge ve üretim planlaması Çin'de sürdürülecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

hoşuma gitti tasarımı bakalım nasıl olacak.

tasarımı iyi olmuş (alt kısmı iphonedan çakma olsa da) ama iki resim birbirinden farklı farkettiyseniz kamera kısmından anlaşılıyor

bence tipi güzel değil!

valla yine, nokia yine yapmış be arkadaş harbi beğendim

Ulan android marshmallow ile gelir, yine metro arayüz girer içine yine alınmaz :D

Çünkü biri tablet diğeri telefon

Nokia Nokiadır. Keşke symbian os olsa satın alırdım.

@09 Eylül 2015 11:19 adamlar bu zamana kadar symbiandan vazgecmedikleri için battılar zaten :D iyiki ceo filan olmamışsın

Android'li Nokia düşünemiyorum açıkçası. Bilmiyorum sadece ilginç geliyor Android arayüzünü bir Nokia telefonda görmek.

Ahanda bize yeni iş kapısı doguyor

Sanal tuşları kullanmaz inşallah

eger ekran kilit tusunu resimde goruldugu gibi sag uste koyarsa cok buyuk hata olur anti ergonomik olucak tek elle ekrani acmak cok zor yapma nokia ole bi hata tabi cift tikla ekran kilidi olursa belki

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play