Nokia'da bir değişim daha!

Nokia'da dev değişim sürüyor. Bakın cep devi, bu kez herkesi şaşırtarak neyi değiştiriyor...

  • Gökay Özbudak

Nokia radikal kararlarına bir yenisini daha ekledi. Mobil piyasada geriye düşen firma Symbian'dan yavaş yavaş vazgeçmeye başlamış ve işletim sistemlerine bir de Windows Phone'u eklemişti. Eskiden kurtulmaya çalışan ve yeni bir başlangıç yapmak isteyen bir firma görüntüsü veren Nokia, yine bir değişikliğe gitti.

Yıllardır cep telefonlarında, logolarda ve reklamlarda Nokia tarafından kullanılan yazı tipi "Nokia Sans" artık yok. Gördüğümüz yerde çoğu kişinin; "bu Nokia'nın yazı tipi" dediği, yazı karakteri de firmanın eskide kalanlarından biri olacak. Nokia bu radikal kararı da hafife almadığını gösteren uzun bir açıklama yaptı ve Nokia Pure'u tanıttı.

Artık Nokia cihazlarını bu yazı tipiyle görürseniz şaşırmayın.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

geriye düşmek stres yaptı galiba fontta revizyona ne gerek var

Google'ın minimalist yaklaşımına benzer bir hissiyat yaratmaya çalışıyorlarsa çok geç kaldılar.

nokia bunadı

revizyon herşeyde gereklidir düşünseneze 98 yazı stilini aynen W7de kullandığınızı.

Nokia aynı özelliklerdeki telefonların ismini değiştirip değiştirip satıyodu, şimdide fontları değiştiriyolar kafa aynı, firmada hiçbirşey değişmemiş.

Abi değiştirsinler her şeyi. İş ahlakını ve müşteri memnuniyetini de değiştirsinler 3 ayda bir yeni model çıkaracaklarına Apple gibi tek modele yönelsinler. Bir çıkarsınlar pir çıkarsınlar. 2 alt sınıf 2 orta sınıf 2 üst sınıf telefon firmayı çok rahatlatır. kasa değiştirip değişirip satmak hem bize yazık hem onlara. BİR DAHA NOKIA MI TÖVBEEEEEEEE

oooooowwwww mükemmmel bir haber

Nokia,bunalıma giren kadınlar gibi saçıyla başıyla oynar durur bundan böyle ...

android e geçmesi gerekıyordu.Ayrıca her ay yenı model cıkarıyor apple gıbı 1 model cıkarıp onu her sene gelıstırse daha ıyı olur yok bırı akmera cekıyor yok dıgerı muzık dınlenıyor bunu 1 telefonda toplayıp adam gıbı tek model yapsa samsung galaxy gıbı eya iphone gıbı

galaxy aldım memnun değilim symbian dan memnundum üzgünüm .....

Sadece 5800 kasasını kullanan o kadar çok benzer model var ki. Telefonun GPS'ni çıkarıyorlar, 3G'sini çıkarıyorlar yeni model yapıyorlar. Sonra görünüşü daha iyi diye daha pahalıya satıyorlar. Bunu Nokia'da çok gördüm. Arkadaşın dediği üç farklı sınıfta 3'er model çıkarsa çok daha iyi olur Nokia için ama ne Symbian'ın ne de Windows Mobile'ın iOS ya da Android'le hatta Bada 2.0 ile rekabet edebileceğini düşünmüyor. Aynı fiyattaki telefonlara adamlar 1 Ghz işlemci koyarken Nokia 400 Mhz koyuyor. Sonra zaten yavaş olan Symbian bir süre sonra çekilmez bir hal alıyor.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play