Nokia'da numaralar karıştı; 5900 mü, 5530 mu?

Daha önce yayınladığımız ve heyecan uyandıran Nokia 5900 fotoğrafları ile ilgili yeni iddialar...

  • Ümit Öncel
Nokia'da numaralar karıştı; 5900 mü, 5530 mu?
Nokia'nın yeni telefonuyla ilgili söylentiler bitmiyor

Kısa bir süre önce Nokia'nın yeni telefonu olduğu ileri sürülen Nokia 5900 XpressMusic fotoğraflarını sizlere aktarmıştık. 5800'ün çok daha gelişmiş bir hali olduğu ileri sürülen bu gizemli telefon ile ilgili dedikodular durmak bilmiyor. Ortalıkta gezinen son bilgilere göre bu telefon 5800'ün gelişmiş değil, 5800'den esinlenerek hazırlanmış ve daha alt bir model olarak düşünülen Nokia 5530.

Yeni söylentilere göre kod adı Kenzo olan ve 5530 olarak piyasaya sürülmesi hedeflenen bu telefonun 3.2 megapiksellik kamerası, 2,9 inçlik QVGA ekranı ve üzerinde 150 MB depolama alanı olacak. 5530'un ise 3G veya WiFi özellikleri olmayacağı söyleniyor. Bunun sebebi ise telefonun daha ucuza satılmasının hedeflenmesi. İddialara göre 5530'un fiyatı 200 dolar civarında olacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

olacak mı bu iş tutacak mı umarım tutar yoksa nokia beyaz bayrağı göstermeye başlıcak yavas yavas

iphone ne yaptı böyle , numaralar karıştı modeller karıştı herşey karıştı :)))

"olacak mı bu iş tutacak mı umarım tutar yoksa nokia beyaz bayrağı göstermeye başlıcak yavas yavas"

O kadar da emin olmayın, bizim bilmediğimiz özellikteki, teknolojideki telefonlar daha 5110 piyasadayken bile vardı ama satış stratejisi. Tam teşekküllü, tamam benim her zaman kullanacağım telefon bu dediğim Nokia N82 telefonda bile eksiklikler mevcuttu. Satış stratejisi, her modelde bir özellkil kırpılır başkası ön plana çıkartılır, o şekilde satış yapar. iPhone'da bluetooth o kadar esnek kullanılamazken, ek uygulamasız video kaydı yapılamazken, düşük mp'li kameraya ramen, o kadar kısıtlı özellikli olmasına rağmen estekik, kalite, ergonomi vs ile çok satış yaptı. Nokia yapamaz mı, yapar, ama satış stratejisine aykırı, sana şu ana kadarki tüm teknolojik özellikli telefonu satsa adamlar, sen başka bir telefon daha almak ister misin bir daha? Ha apple nokia kadar piyasa içinde değildi ama böyle bir telefon çıkarınca tabi nokia'nın da etekleri tutuşacak, şimdi iphone'a yetişmek içinmiş gibi modeller çıkarıyor ama heyhaat.. parası olana.

Oldum olası Nokia'nın model numaralarına kılım. O kadar fazla numara var ki artık hangisi hangisiydi bilemez oluyorsunuz.

acikcasi bu soylentilerin dogru olduguna inanmiyorum . nokianin 200€ luk telefonunda 3g olmayacak? kendi topuguna SIKMIS olur oyle yaparsa dahili 150mb cok onemli degil sonucta 8gb kartla kapasite artirilir.

wifi bu dokunmadik telefonda olmazsa neden millet alsin ki bu durumda.

bn nokianın kndi sitesnde bktm model üstüün ama 5530!!!

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir