Nokia'dan çok farklı bir cep: İşte Oro...

Nokia'nın yeni modeli Oro rakiplerinden çok farklı; ama özellikleriyle değil...

  • Melik Arslan

Nokia, gösterişi sevenlere yönelik bir telefon hazırladı: Nokia Oro.

Gövdesi 18 karatlık altından yapılma, arka paneli de İskoçya derisinden hazırlanmış olan Oro, aslında bir C7 modeli.

Safir kristalden yapılma menü tuşu bulunan Oro, 3,5" OLED ekrana sahip. 8 GB dahili hafıza, Micro SD kart desteği ve 8MP kamera ile birlikte 720p video kayıt gibi özellikleri de mevcut olan Oro'yla birlikte yine 18 karat altından yapılmış olan Nokia J bluetooth kulaklık veriliyor.

İleride tamamen öleceği düşünülen mobil işletim sistemi Symbian ile çalışan Oro'nun arka panelini açık veya koyu deri olarak seçebilme şansınız da var. Telefonun bu yılın üçüncü çeyreğinde piyasaya sunulması ve fiyatının ise 800 Euro olması bekleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

Alan kişi bakacak sistem yavaş sürekli donma sorunları istediği zaman menülere girmeme girsede birden programdan atma gibi sebeblerden dolayı sinir katsayısı artacak. E bakacak telefon pahalı kıyamayacak atmaya, kırmaya. :D
Ha bide 2. eli hemen düşer bunun :D:D:D

Karat 0,200 g'a eşit olan bir kütle birimidir. Elmas ve diğer değerli taşların kütlelerinin ölçümünde kullanılır.(wikipedia) Kaplama cinsi olarak kullanılamaz. Lütfen haber hazırlarken biraz daha dikkatli olun.

bunu alacak bi saf var mı:D

laptop alırım daha iyi

Eşeğe altın semer vurunca talibi çok olur.

Nokia kafayı yemiş kim napsın bunu S II, Optimus 3D varken.

Sözüm meclisden disari hani bir laf var;"Essege altin semer vursan, gene essek", sanirim tam bu makalenin anafikri olsa gerek ...

Dışı tamamda içinde ne var ?

Galaxy miniye çok benziyor

nokia yenilgiyi kabul edip symbiandan vazgeçmeli

evet bence de nokia symbiandan artık vazgeçmeli.bi tutturdu symbian diye ya hastamıdır nedir.yav bırak şu symbianı artık!

nokia nın hakkını teslim etmek lazım gayet stabil telefonlar üretiyor. gaflette bulunup tasarıma kandığım oluyor ama kahrolup tekrar nokiaya dönüyorum. symbiandan alıpveremediğiniz ne anlamıyorum. 5800 ın yazılımını güncelledik. 10 numara telefon oldu. c7 hayallerimin telefonu.

kabul ediyorum nokia yeterince test etmeden mi satışa sunuyor bilmiyorum sorunlar oluyor ancak, güncellemelerle kotarıyor. stabil telefonnlar üretmeye devam ettiği sürece nokianın önü açık. özellikle pad ve telefon arasındaki çizgiyi korursa, yamulmazsa siyonizim filan demem müşterisi olurum.

Bence Nokia, C7'ye böyle bir kılıf yapmakla iyi etmiş.. Çünkü normal C7 öyle kolay çiziliyor ki............. :(

İsterse altın yumurtlasın symbian olduktan sonra ne farkeder symbian adam olmaz

ona android yükletip satartlar NOKIA'da bir şey diyemez...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost