Nokia'dan E72 bombası!

Nokia, büyük hayran kitlesine sahip cebi E71'in bir sonraki modelini sahneye sürdü: İşte Nokia E72.

  • Halil Mollaoğlu
Nokia E72 kullanıcıyla buluşuyor
Nokia E72: Tam klavyeli, şık iş telefonu.

Nokia, QWERTY klavyeli iş telefonu E72'nin dağıtımına başladı. Üreticinin verdiği habere göre telefon şu andan itibaren yaklaşık 360 Euro'ya satışa sunuluyor.

Daha fazla piksel
İnce ve şık cep telefonu Nokia E72 (ebatları 114 x 58 x 10 mm), popüler Nokia E71'in halefi pozisyonuna yerleşiyor. Selefinden farklı olarak E72, 5 Megapiksel kalitesinde resim çekiyor. El feneri fonksiyonu ve aktif gürültü bastırma sayesinde iyileştirilmiş ses kalitesi de yeni modelin göze çarpan özellikleri arasında yer alıyor.

Donanım tam
Bunun dışında E71'de olduğu gibi QWERTY klavye ve güncel veri aktarım özellikleri sunuluyor. Kablosuz ağlara bağlanabilmenin yanında HSPA, USB 2.0 (Highspeed) ve Bluetooth 2.0 E72'nin özellik listesinde bulunuyor. Ayrıca optik bir navigasyon tuşu ve 3,5 mm kulaklık çıkışından da feragat edilmemiş. Kutu içeriğine 4 GB'lık bir bellek kartı dahil; fakat istendiğinde bellek microSD ile 16 GB'a kadar yükseltilebiliyor. Nokia'ya göre E72 navigasyon için Ovi Maps ve A-GPS ile beraber pusula özelliği de sunuyor. Ön yüklü programlar şu şekilde: Quickoffice 5.3, Microsoft Live Mesenger, Google Talk, Ovi Chat ve Yahoo Messenger.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

E71 kullanıyorum çok memnunum ama E72 çok daha kaliteli duruyor.

e 71 aldım 1 hafta kullanamadım.cihaz bikere cok yavas,internet anlamında baglanması fiyasko,hücresel yayın yok,tus takım olayı cok klasık artık ultra touch varken tuş olayı gereksiz oluyor ekranne buyuk ne kucuk tuhaf ve garip...beklentiye göre deişir ama 72 modelinde de cok bır fark olcagını sanmıyorum...western88

eski modellere göre neredeyse hiçbir farkı yok. ismi farklı...

Evet Chip Bugun Bu Teli Aliyorum Cok Pahali Ama Arastirmalarimin Sonucu Super Birsey Kulandiktan Sonra Paylasacagim Puanlamayi.

Sen de yorum yaz