Nokia'dan Google Android'e nispet!

Apple ve Google'dan sonra Nokia da dayanamadı ve bir günde satılan telefon sayısını açıkladı...

  • Ali Güngör

Google'ın Android satış rakamları, bu akıllı cep telefonu işletim sisteminin uzun vadede Apple'ı çok gerilerde bırakacağını gösteriyordu.

Google'ın açıklamalarına cevap ise Symbian Foundation'dan geldi. Her gün aktif hale gelen Symbian cep telefonu sayısının yüzde 50 daha fazla olduğunu açıklayan vakıf, Canalys'in analizini dayanak alıyor. Bu analize göre her gün 200.000 Android cep telefonuna karşılık 300.000 Symbian cep telefonu satılıyor.

Nokia akıllı telefon pazarının orta segmentinde oldukça güçlü durumda. Ancak amiral gemisi prestij modelleri yeni Android bombalarının yanında sönük kalmakla eleştiriliyor. Nokia'nın C7 gibi Symbian 3 modellerle orta segmentte payını daha da arttırması bekleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

droid x i gördükten sonra nokia akıllı telefonmu yapıyor diye soruyor insan kendine.

Symbian şuan var olan en problemli en eski işletim sistemi.

Symbian'ın vasat bir ürün portföyü var, alt grup kullanıcı segmentine hitap ediyor. Nokia giriş seviye telefonlarda da aynı şekilde lider ama esas para kazandıran üst seviyede yok. Günde 300.000 symbian birşey ifade etmiyor.

Satsan ne olacakki kac yıllık firma symbian kendini rezil etmek icinmi yayinlamis ?

Zorlama Nokia artık yeni bişeyler yapman gerek Symbian'la bu iş yürümez.

Ne kadar bilinçsiz kullanıcılar var hem de böyl bir teknoloji sitesinde, yorumları görünce gülüyorum.

Symbian'ın N8 ile gelecek olan versiyonu yeni bir sürüm arkadaşlar daha önce kullanılmadı, bu versiyonda toplam 250 yenilik var, hdmi ve mkv gibi özellikleri var, bu cihaza 1,5 terabyte harddisk bağlanabiliyor ve uyumlu medya dosyaları hiç takılma olmadan oynatabilip 720p son çözünürlük olmak şartıyla lcd tv ye aktarıp izleyebiliyorsunuz.

android bence uzun vadede çok başarılı olacak gibi....çünkü sürekli yenileniyor ve her özeliğe de uyumlu gibi.

n8 i görmeden symbian'a veda etmeyeceğim.. artı symbian iyi bir kullanıcının elinde gayet iyi bir işletim sistemi.. bugun en basitinden bir n70'in aynı anda yaptıgı işlemi kaç apple yapacak acaba.. symbian dan memnun olmayanları jawa telefon kullanmaya davet ediyorum.. saygılar

Nokia N8 deki yenilikler hangi telefonda var diye soruyorum kendime araştırıyorumda... mkv oynatabiliyo tak usb özelliği ile harddiskine kullan media player gibi... HDMI çıkışı var hangi telefonda var bu ? Symbian^3 ile 250 tane yenilik gelicek multi touch özelliğide var... eksikleride var tabi ekranın samsung wave gibi super amoled olmaması :( fakat N8 deki özelliklerde diğer telefonlarda yok :D symbian^3 bilinçli kullanıcıların elinde harika bi işletim sistemi olucaktır...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play