Nokia'dan heyecan verici uygulamalar!

Lumia 1020'yi henüz tanıtan Nokia, bu heyecan verici uygulamaları da ortaya çıkardı!

Nokia'dan heyecan verici uygulamalar!

Nokia, Lumia 1020'yi tanıtmasının ardından, Nokia akıllı telefon görüntüleme teknolojisinin sınırlarını zorlayan bir dizi heyecan verici uygulamayı da ilk kez görücüye çıkardı.

Hipstamatic, Path, Vyclone, SNAPCAM, Panagraph, Yelp, CNN ve Foursquare, yeni Nokia Imaging SDK (Software Development Kit – Yazılım Geliştirme Paketi) sayesinde cihaz için eşsiz uygulamalar yaratan geliştiricilerden sadece birkaçı. Ayrıca sevilen kişisel dergi uygulaması Flipboard da Windows Phone'a gelecek olan uygulamalar arasında.

Ayrıca Nokia Imaging SDK artık developer.nokia.com'da!

Nokia Imaging SDK, Nokia'nın Smart Camera ve Creative Studio gibi kendi görüntüleme uygulamaları için kullandığı teknolojiyle oluşturuldu. SDK, uygulamalarında Nokia Lumia 1020'nin görüntüleme becerilerinden üst seviyede faydalanabilmeleri için geliştiricilere esneklik sağlıyor. Geliştiriciler filtreler oluşturma, görüntülere efektler ekleyip düzenleme gibi özellikleri uygulamalarına dahil ederek, kullanıcılara fotoğrafları anında kişiselleştirme veya o anı farklı biçimlerde yeniden yorumlama imkanı sunuyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Nokia çalışıyor :)

microsoft yapmıyor nokia yapıyor.. microsoft daha otursun..

Adamlar uğraşıyor be kardeşim. Windows 2-3 güncellemeyi bitirseydi Nokia dahada gelişme kaydedicekti ama yıl sonu itibariyle ve 2014 başı Nokia yükselişe geçecektir.

Nokia yeniden büyüyor. Nokia gerçekten ilgileniyor çalışıyor.

Nokia nın bu sdk sı diğer marka wp8 telefonlar içinde kullanılabiliyor diye biliyorum. Görünüşe göre Nokia üstüne düşenden fazlasını yapıyor aynısını Microsoft tanda bekliyoruz. Diğer sistemler yerinde sayıp her sene çekirdek ve çözünürlük artırıp dursun. Şimdi olsun 10 yıl sonra olsun günü gelince wp en iyi platform olacaktır. Bunun olmasını engelleyebilecek tek işletim sistemi ise sadece ios olabilir.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play