Nokia'dan iPhone'a sert sözler!

Nokia'nın iPhone hakkındaki son açıklamasının, Apple'ı pek de memnun etmeyeceği kesin!

Hüseyin Cem Köylü

Apple'ın iPhone'u tanıtarak cep telefonunda adeta bir devrim yapmasının ardından piyasaya çıkan her telefon "iPhone katili" olmaya çalıştı. Nokia, üzerinde çalıştığı yeni telefonun "çığır açacağını" ve yeni telefonunun yanında iPhone'un "demode" kalacağını iddia ediyor.

Bu iddialı sözleri Nokia yöneticisi Ahtisaari Optiossa, Fin gazetesi Kauppalehti'ye söyledi ve iPhone'un "kötü tasarlandığını" öne sürdü. Gelecek telefon hakkında çok az bilgi olmasına rağmen Ahtisaari'nin bu sözleri beklentileri oldukça yükseltiyor. Yeni cihazın kullanıcı deneyiminde kökten değişiklik yapacak yeni bir teknoloji kullanacağı tahmin ediliyor.

Cihazın ne zaman piyasaya sürüleceği hakkında bir bilgi yok fakat Windows Phone'un büyümesine katkıda bulunacağı kesin.

Okuyucu Yorumları

Toplam 21 Yorum

NOKIA haklı... Apple tekno tuğlayı hep vasat şekilde tasarladı ama alık Apple fanboyları yolunmaya doyamadığından üzerine balıklama atladı...

nokia'ya bak apple'a taş atıyo bilmem kaç senedir bu işin içindesin sen yapsaydın ya zamanında lafa bak kötü tasarlanmışmış senin tasarımlarını herkes biliyo. iphone'u sen de diğerleri gibi kıskanıyosun

ürettiği telefonları Türkiye ye bu şekilde geç sürdüğü takdirde hiç bir yere geleceklerini zannetmiyorum

iphone a kötü tasarım diyen nokia önce kendi ürettiği o cihazlara bir baksın, sırf tasarımları kötü diye nokia telefon almıyorum...

kedi uzamanamadığı ete :)

bir aleti kullanışlı yapan stabil olması + uygulama zenginliği. bunu bilerek iphone alanlar zaten başka telefon kullanmak istemez.

Evet iphone ile dokunmatikle tanıştık bakalım nokia bize ne sunacak olsa olsa kinect'in yandan yemişi olabilir hazır windows ile anlaşmışlarken apple a çelme takmaktan büyük zevk alacaktır.

ulan bu kaddar olur ben Nokia N8 Den İphone4s e geçtim sebebnini söliim berbat tasarlnamış bir N8 Yüzünden verdiğim paraya yazık oldu kardeşim şimdi N8 kullanıyor.

nokia symbian rezalet dokunmatik değil sürtmatik. zaten nokia ruhunu sattı microsoft'ta

nokia iphonedan betersin bide konuşuyon

n8 in çok kötü bi tasarımı var. bunu herkez biliyor herhalde nokia fanlarıda aynı görüstedir :) birde nokia symbiandan kurtulmadıgı sürece, olmaz. windows phonelere diyecek yok.

NOKIA haklı... Apple tekno tuğlayı hep vasat şekilde tasarladı ama alık Apple fanboyları yolunmaya doyamadığından üzerine balıklama atladı...
--------------
Sen bile kabul ediyorsun adamlar Tuğlayı bile Teknolojik yapıyorlar.

Arkadaşlar Lumia 800,900 modellerinin tasarımı harika yapmayın şimdi ayıp oluyor ! Ayrıca adam bu şekilde konuştuğuna göre vardır elbet birşeylerki bu şekilde konuşuyor . .. ... Ortada birşey olmasa böyle iddialı niye konuşsun ki ?

w8'li nokia güzel olur elbet ama android'i alan üsküdar'ı geçti.

dislikeciler nokia fanları :D:D

iphone'u marka zanneden insanlar var. Onlar için yazıyorum; O telefonun markası Apple'dır. Kullanıcıları tekdüzeliğe iten, çok az sayıda farklı donanım kullandığından işletim sistemini daha iyi optimize edebilen, yolmayı seven kendini tekrarlayan, başkalarının teknolojilerini kendi bulmuş gibi yayımlayan, kullanıcı sayısı diğer işletim sistemlerine yetişemediği için hackerların uğraşmayıp yeteri kadar virüsü bulunmayan güvenli sanılan işletim sistemleri tasarlayan bir markadır.

nokia rezilliğine baksın önce, iphone un tırnagı olamaz !

Nokia iostan daha iyi bir isletim sistemi yapsin hemen birakayim i4 u apple ile google daha bu yola yeni girmelerine ragmen isletim sistemlerinde cigir actilar resmen. Ayrica apple bugun dunyanin en degerli sirketi i4 alirken verdigim parayida hisselerini alarak fazlasiyla geri aliyorum buyrun nokiacilar nokia hissesi alsinda kazansin bakalim :)

N9'da Meego işletim sistemi var ve telefon gerçekten mükemmel.Tek eksik yanı meego'nun yeterli uygulaması olmaması.Meego ise android ve ios un iyi yanlarını almış diyebilirim.Keşke daha fazla destek görebilseydi.Nokia bugüne kadar bir telefona verdiği desteği diğer telefonlara vermediğinden ve çok farklı telefonları olduğundan kaybetti.

nokia'nın kaybettiği nokta symbian işletim sistemini fazla geliştirememesi oluşur.android ios veya bada veya rim bu sistemler yokken symbian vardı ama hep bi tarafı eksik kaldı piyasayı elimde tutabilirim diye düşündü nokia bundan kaybetti.tasarım olarak nokia hep ağır telefon üretmeyi sevmiştir. dizayn olarak çoğu telefon birbirine benzediği için farklı modeller öne çıkmaya başladı mesela general mobile planet çok değişik bir model ve inaıyorum ki piyasada tutunmayı başaracak

apple yokken nokia wardı nokianın üstüne telefon tanımam..

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir