Nokia'dan ölüm fermanı!

Eğer siz de eski Nokia ceplerin hayranıysanız, gelen bu haber sizi hiç mutlu etmeyecek!

Nokia'dan ölüm fermanı!

Hüseyin Cem Köylü

Nokia'nın artık Symbian platformunun sonunu hızlandırdığı ve biri dışında yeni Symbian bazlı telefon geliştirmeyi bıraktığı söyleniyor. Register'in haberinde, Symbian Belle güncellemeleri kullanıcılara sunulmaya devam edecek fakat yeni ve gelişmiş bir N8 dışında yeni bir model gelmeyecek.

Nokia, geçtiğimiz yıl Windows Phone'a geçiş yapacağını açıkladığında, geçiş tamamlanmadan önce 150 milyon Symbian telefon daha satmayı umduklarını söylemişti. Ancak Symbian cihazlar, beklenenden daha düşük satış yaptı. Nokia CEO'su Stephen Elop, bunu değişen pazar koşullarına bağlıyor: "Artık, daha önce beklediğimizden çok daha az Symbian cihaz satacağımıza inanıyoruz."

Kısacası Symbian, beklenenen de önce tarih olma yolunda ilk adımını çoktan atmış durumda. Çok yakında Symbian'lı tek bir cep bile görememek, kimse için sürpriz olmamalı...

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

niye üzülelim symbian ın ölmesi çok iyi oldu. heykır okan saygılarr....

Symbian bence nokia nın en büyük hatası çünkü çok fazla bug var. Bu arada Symbianın yararı yokmu mutlaka var özellikle uygulama konusunda diğer markalardan çok daha iyi.

iOS 4.3 beta

benimde symbian lı bi telefonum olmuştu ama ios android gibi sistemlerin yanında biraz düşük kalıyor gereksiz bi sistem bence windows phone'la anlaşılmışken

Symbianın ayar opsiyonu androidte yok. Sybianda her şeyi ayarlayabiliyorsunuz. Eminim android te bu kadar opsiyona sahip olsa symbian gibi çuvallar:)
Android benim gözümde olgunlaşmamış bir cenin, Symbian ise ölümü yaklaşmış deneyimli bir İHTİYAR.

Bu mesajı nokia 6630 dan atıyorum :D

Android ezdi geçti valla. Symbian falan bırakmadı. Nokia çalışanları bile kesin androidli bir telefon kullanıyordur gizli gizli.

nokianın telefonları gzl ama içi symbian sızken gzl ;)

symbianda kullandım androidde aymbian geliştirilse ve nokia daha tasarım güzeli telefonlar çıkarsa çok daha başarılı olurdu.basit bir örnek symbianda duvar kagıdını slayt olarak ayarlayabilirsiniz ama androidde yok.androidin ayarları cok kısıtlı rom yüklemeye zorluyor insanı symbian başarılı bir sistemdi nokia windowsa geçti ama tasarım hep kötü hep kötü

Nokia smybiana öle bağlandıki kapları farklı yazılımı aynı olan telefonlarını kullanıoruz :)
Nokia ya dur dedik dinlemedi android dedik şimdi duymaya başladı yavas yavas :)

symbian belle ın google android out :)

devir değişti artık symbian diğer mobil işletim sistemleri arasında çağ dışı kalmıştı..

Sen de yorum yaz