Nokia'dan resmi açıklama geldi!

Nokia, dünya genelinde yanlış anlaşıldığını düşündüğü bu konuda resmi bir açıklama yaptı. İçeride...

Nokia'dan resmi açıklama geldi!
Nokia: Ovi kapanmıyor, bu sadece bir isim değişikliği

Nokia'nın mobil uygulama ve medya mağazası Ovi'nin yeni bir isme devredileceğinden bu haberimizde sizlere bahsetmiştik. Konuyla ilgili yanlış anlaşıldığını düşünen Nokia tarafından ise resmi açıklama geldi. Aynen yayınlıyoruz:

Ovi markası yerini Nokia'ya bırakıyor. "Ovi servisleri" 2012'ye kadar sürmesi beklenen dönem sonunda "Nokia servisleri" adını alacak.

Ovi servisleri 2012'ye kadar sürmesi beklenen bir geçiş döneminin sonunda Nokia servisleri olarak adlandırılacak. Ovi şemsiyesi altındaki her servis, yol haritasında planlanan bir değişiklik olmaksınız yalnızca Nokia markası adı altında toplanacak.

Sadece bir isim değişikliğini kapsayan karar çerçevesinde servislerin içerikleri önceden planlandığı gibi devam edecek. Cihazlarının yazılımları, basılı materyaller, online medya veya reklam mecraları gibi yerlerde de Ovi kelimesinin yerini Nokia alacak. Geçiş süreci kesintisiz ve akıcı bir şekilde gerçekleşecek.

Nokia İdari Başkan Yardımcısı ve Pazarlamadan Sorumlu Müdürü Jerri DeVard değişimi şöyle açıklıyor: "Servis markamızı Ovi'den Nokia'ya dönüştürmeye karar verdik. Hizmetler kimliğimizi iki yerine tek marka altında birleştirerek güçlü Nokia markasını daha da pekiştireceğiz ve marka mimarimizi bütünleştireceğiz. Öte yandan hem ortaklarımız hem tüketicilerimiz için etkileyici fırsatlar ve deneyimler sunmaya devam edeceğiz."

Dönüşüm Temmuz'da başlıyor

Ovi'den Nokia'ya dönüşüm bu yılın Temmuz ayında başlayacak. Dönüşümün tüm ülkeler ve servisler çapında 2012 sonu itibariyle tamamlanmış olması planlanıyor. Bu yılın ileriki dönemlerinde yeni bir Nokia akıllı telefon ya da cep telefonu alacak olanlar, aldıkları ürün içerisindeki servisler üzerinde yeni markayı görmeye başlayacak. Ancak halihazırda Nokia cep telefonu olanlarsa yeni markayı gelecekteki yazılım güncellemelerinde görecekler.

Jerri DeVard şöyle devam ediyor: "Bu kararın nedenleri arasında, Nokia'nın dünya çapında tanınmış ve çok sevilen bir marka olması yer alıyor. Mobil deneyimlerimiz cihazlarımızla sıkı sıkıya bütünleşmiş durumda, artık bir farklılaşma yok. Mesela tüketiciler en iyi navigasyon deneyimini istiyorlarsa, bu konuda bir Nokia'ya güvenebileceklerini biliyorlar. Son birkaç yılda bir yandan ilerlerken misyonumuz aynı kaldı: Etkileyici ve bütünleşik mobil hizmetler ve çığır açan yeni nesil teknolojiler sunma çalışmalarımıza devam edeceğiz."

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

nokia isim değişikliklerini çok iyi yapar. yıllarca telefonların isimlerini değiştire değiştire bize kakladılar. ama içimde bir umut yine şalanmasınıda istemiyor değilim.

nokia ya bir firma(brezilyada) dava açmıştı."ovi" ismini çalmış nokia herhalde.demek ki nokia davayı kaybetmiş.yoksa durduk yere isim değişmez.

Forum sitelerinde öyle bir aktarıldı ki neredeyse artık Symbian'ın bile yok olaağını düşündük...

ovi diye gereksiz bir ismi niye yaptılar ki zaten

devekuşuna peruk takmak, bıraksın bu işleri nokia =))

Son paragrafa ne güldüm :D Nokia'nın çok sevilen ve çığır açan yeni nesil teknolojiler üreten bir marka olmasından dolayı bu kararı almışlar :D Alice Harikalar Diyarında... :D Bi de acaba millet bu söylediklerinden başka ne anlamışlardı ki böyle bir açıklamaya gerek duydular..

Arkadaşlar Şu nokia 'yı suçlamakla ne kadar zevk alıyorsunuz ya..Madem çok iyisini biliyosunuz gidin siz yapın o zaman.Hayır yani öyle bir konuşuyosunuz ki sanki her marka kusursuzda bi nokia kusursuz.Ya bırakın artık bu işleri..Kaç Arkadaşımda NOKİA telefon var N8'den tut diğer markalara kadar sapa sağlam çalışıyor.Sonuçta bunları insanlar icat ediyor ve birazda şans işi..

Ovi fincede kapı demek,yani özelliklere açılan kapıyı simgeliyordu saçmalık felan değl yani,ama kaldırması gereksiz birşey bence, birde birisi nokia isim değişikliklerini iyi yapar demiş; dostum bi kafanı kaldır diğer markalara bak,Htc,Samsung,lg şuan aynı modeli aynı tasarımla aynı donanımla farklı isimlerle sunuyor,nokiadan daha fena bir durum,ve şuan en sıradışı tasarımları yapan Nokia,Tamam kötülüyorsunuz ama bu kadar boş kafadan sallamayın ayıptır..

OVI gıbı saçma sapan bi ismi çokmu aradılar merak ediyorum ne mağza çağrışımı ne uygulama çağrışımı yapan saçma sapan 3 harfli bi kelimeden daha yaratıcı olamamışlarmı çok merak ediyorum ayriyetten sıradışı hangi tasarımı var nokia nın n8 mi sıradışı neresi sıradışı çok emek harcamak lazım bu kadar biçimsiz bi kasa üretmek için zaten Apple Htc Blackberry hatta samsung bunlarla aynı kulvarda bile değil Nokia.Nokia akkıllı telefonları bırakıp klasik cep telefonu üretmeli. yere göğe sığdıramadığınız symbian hani şu yavaş multitaksingi ile gurur duyduğunuz işletim sistemi o kadar başarılı olsaydı Microsoft ile anlaşma yapmazdı sizler galiba elinize bi Apple Bi Htc almamışsınız

Nokia E72 iş telefonu beni iş hayatından soğuttu.
Şirket de ne varsa bunları dağıtıyor avea ile anlaşması kapsamında öfff

bir Android'li cihaz aldığım 20010dan beri nokia benim için bitti.bana göre Nokia'nın mezartaşında 2010 yazıyor..

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play