Nokia'dan Symbian için yeni uygulama!

Nokia Symbian'ı çöpe atamıyor: Öldü denilen işletim sistemi için Nokia'nın son sürprizi burada...

  • Zeynel A. Öztürk
Nokia'dan Symbian için yeni uygulama!
Android'deki 'Chrome to Phone'a benziyor ancak ek özellikler de sunuyor

Gelecekteki telefonlarında Windows Phone 7 kullanmaya karar veren Nokia, Internet tarayıcısından Symbian ceplere resim veya bağlantı göndermeye yarayan bir uygulama yayınladı.

Drop adındaki uygulama 3. sürüm Symbian ve S60 telefonların 5. yayımlarında kullanılabilecek. Tarayıcıya yüklenmesi gereken eklenti iseFirefox 3.6 ve 4.0, Chrome 10 için sunuluyor.

Kullanıcılar, uygulama ile telefonun giriş ekranını değiştirebilecek, telefonlarına bir bağlantı veya resim gönderebilecek. Telefona bağlantı gönderme işlevi, Android telefonlarda 'Chrome to Phone' eklentisi ile yapılabiliyordu.

Şirketin blog gönderisine göre Drop'a zaman içinde yeni özellikler de eklenecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Atamaz tabi Baktı Windows 7 olsun diğer işletim sistemleri olsun Nokia İşlemci Yüzünden Hiçbirini Kaldırmıyor Bu bildiğimiz Çin telefonlarındaki kullanılan İşlemcinin ta kendisi kullanılıyor Nokia da E artık batmasınmı Nokia Kendi Kendine yapıyor eğer Birşeyler Yapmazsa artık Nokia diye bir marka duyamicaz gibime geliyor Benim XEXPRESSMUSIC 5800 vardı internet sefası yaparım diye düşünüyordum bi baktım ki kasılıyor dedim adamlar yapmış yaa bizde yedik ama aldığım gibi sattım Standart Piyasa Çin telefonu alırım daha iyi bide 465 TL vermiştim sokaktaki dilenciye versem ben bu kadar parayı bana 20 yıllık dua eder hiç olmasa sevap işlemiş olurdum ama bu şekilde yani söylencek Birşey Yok artık neyse kullanan kullansın kullanmayan kullanmasın Nokia dan başka telefon Bilmeyenler için bulunmaz hint Kumaşı gibi Birşey olsa gerek Bide utanmadan 1000 Tl para istiyorlar de hadi yürü git işine.

yenilik şart yeni ara yüz kesin lazım ama daha önemlisi program yükleyip kaldırınca arkasında cok çöp bırakıyor bu da bi zaman sonra yavaşlamaya neden oluyor aynı windows gibi

amcalar ve teyzelerden başka nokia kullanan kaldımı ALLAH aşkına komedi ya takoz geldi ve gidiyor...

hahaha:D çin işlemci diyen arkadaş çok komik ya bütün elektronikler çin de üretiliyor aklına gelebilecek herşey neredeyse iphoen sanki amerikada üretiliyor yada başka bişey:D

demedi deme ibrahim! Nokia Symbian'la birlikte batar :)

ben 25 yasindayim ve nokia rahatla kulaniyorum.

harika bir sey ya pc suite ye gerek kalmadi.... resim ici. chip denedim ve hizir gibi calisiyor. tesekurler

nokia symbian için ANNA adında güncelleme yayınlayacak, biraz olsun takozluktan kurtaracak bir güncelleme.

Kim ne derse desin Symbian Androidden daha pratik.
Tek sorunu ara sıra telefonda kasılmalar oluyor. Şu ram yönetimini daha iyi yapsalar androide 10 basar.

Kim ne derse desin Symbian Androidden daha pratik.
Tek sorunu ara sıra telefonda kasılmalar oluyor. Şu ram yönetimini daha iyi yapsalar androide 10 basar.
---------------------------------------------------------
Katılıyorum hem pratik hem kullanışlı android yüklesin diyenlerin zaten ben yüzde 80'ni nin androidi bir kere olsun eline almamış insanlar olduğunu tahmin ediyorum dosyaların yeri bile değişmiyor her şey sınırlı.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play