Nokia'dan yeni tablet ve phablet dedikoduları

Nokia'nın peş peşe piyasaya sürdüğü Lumia cepleri ile yetineceğini sanıyorsanız, çok yanılıyorsunuz!

  • Ercan Uğurlu
Nokia'dan yeni bombalar!

Nokia'nın tabletler üzerinde çalıştığına dair dedikodulardan daha önce de bahsetmiştik. Windows Phone 8 platformunda çalışan Lumia serisi ile eski günlerine dönmeyi, az da olsa başaran Nokia'nın tablet ve phablet üzerindeki çalışmalarına yönelik yeni haberler gelmeye devam ediyor.

MyNokiaBlog'un yayınladığı yeni iddialara göre Nokia, 10.5 inç ekran büyüklüğünde bir tablet üzerinde çalışıyor. Elbette Lumia'lar gibi Windows platformunda çalışacak olan Nokia'nın yeni tabletinin 8.5 mm kalınlığında olacağı konuşuluyor. Farklı renk seçeneklerine sahip olacak olan tablet; yeşil, siyah, pembe, sarı ve beyaz renk seçenekleriyle satışa sunulacak. Yine tabletin gelişmiş Zoom kameraya sahip olacağına yönelik söylentiler de bulunmakta. Bunun yanı sıra Nokia'nın 2014'ün haziran ayında yeni bir phablet'i piyasaya sunmaya hazırladığı ve bu phablet'in 6 ila 7 inç arasında bir ekran boyutuna sahip olacağı biliniyor.

Nokia ayrıca gelecek Lumia modellerinde de ekran büyüklüğünü arttıracak gibi görünüyor. Lumia 725'in 5 inç, Lumia 825'in 5.2 inç ve Lumia 926'nın ise 5.5 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olacağına yönelik söylentiler de dilegetirilmeye başlandı...

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Nokia böyle giderse tablet ve phablet sektöründe de adından söz ettirecek adamlar uğraşıyor sürekli gelişim ve değişim içindeler.microsoft Windows Phone için Full hd 4 ve üzeri çekirdek ve 2 gb ve üstü ram güncellemesini yayınladığında emin olun Nokia gelişmiş özelliklere sahip amiral gemisini tanıtacaktır.

@08 Tem 2013 21:20 Tüm telefon donanımlarını android platformuna göre seçmeniz saçma windows phone 8 android gibi sistemi yoran bir sistem değil 4 çekirdeklere 2 gb ramlere çok gerek yok.

@09 Tem 2013 10:12 çok doğru diyorsun 1gb ram ve 1.5 ghz hızında çalışan çift çekirdek yetiyor hatta fazla bile geliyor telefona. ama biz de yapabiliyoruz ayağınızı denk alın mesajı göndermek için 1 adet aşırı yüksek özellikli bir telefon çıkaracaklarını tahmin ediyorum.

@09 Tem 2013 10:12 Bende biliyorum gerek olmadığınıda taleb bu şekilde çoğu kişi hala kağıt üstünde donanım artısına bakıyorum windows phone işletim sistemi gayet stabil hızlı ve performansı yüksek ama ileriye yönelik donanımsal gelişmeler çoğu kişinin fikrini değiştirecektir herkesin şunu anlaması gerekiyor ne kadar çekirdek ne kadar donanım değil hangi donanım ne kadar işlevsel ona bakmak gerekir.

note 2 ye rakip :)

Nokia bir cep telefonu firması tablet çıkarması çok zor

@08 Tem 2013 22:54 sanırım teknolojiden bihabersin ama piyasada tablet çıkarmayan çok az telefon firması kaldı.

Nokia tablet piyasasına girse yalnız kalmaz ki Microsoft sürekli yardım eder. Olmadı Apple'ın yaptığını yapar Lumia'yı büyütüp yeni tasarım gibi önümüze koyar :D

Nokia tasarım konusunda benim gözümde lider. Yanlış anlamayın lider değil benim gözümde lider. Windows arkadasında oldukça bence başarılı olur. En azından Blackberry gibi olmaz.

@GreeNs katılıyorum

Sen de yorum yaz