Nokia dedikodulara son noktayı koydu!

Microsoft ve Nokia arasındaki, giderek karmaşıklaşan ilişki hakkında son noktayı yine Nokia koydu!

  • Zeynel A. Öztürk
Nokia, akıllı cep bölümünü satmayacak!

Nokia'nın akıllı cep bölümünü Microsoft'a satacağı yönündeki dedikodular, Nokia tarafından bir kez daha yalanlandı.

Geçtiğimiz sene dirilen "Microsoft, Nokia'yı alacak" dedikoduları, Finlandiyalı şirket tarafından yalanlanmış olsa da devam ediyor. Son dedikoduların kaynağı ise ünlü Rus blog yazarı ve Mobile-Review yayımcısı Eldar Murtazin. Nokia'nın diğer hamlelerini başarıyla tahmin eden Murtazin, aslında bu iddiayı ilk kez ortaya atmıyor. Murtazin'e göre Nokia CEO'su Stephen Elop, Steve Ballmer ile Las Vegas'ta 5 Ocak 2012'de görüşecek ve Nokia'nın akıllı cep bölümü hakkındaki kararı vereceklerdi.

Murtazin, bunun Nokia'nın sonu olacağını da Twitter hesabından paylaştığı "Steve Ballmer, Andy Lees ve Stephen Elop, Kai Ostamo Las Vegas'ta görüşerek Nokia akıllı cep birimi hakkındaki anlaşmayı tamamlayacaklar. Güle güle Nokia." tweet'i ile belirtti. Ayrıca Murtazin'e göre Stephen Elop, 2012'de Nokia'daki CEO'luk görevinden ayrılacak; yeni Microsoft ceplerinde ise Nokia markası kullanılmayacak.

Ancak Nokia İngiltere iletişim müdürü David Hall ise dedikoduları sert bir biçimde yalanladı ve Nokia'nın Microsoft'a satılmayacağını söyledi. Hall, Ballmer ile Elop'un buluşup buluşmayacağını da bilmediğini, Elop'un günlüğünü bilmediğini sözlerine ekledi.

Yani şimdilik Nokia'nın Microsoft tarafından satın alınması gibi bir durum söz konusu değil. Bakalım ilerleyen günler, Nokia ve Microsoft ortaklığı için neler getirecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Alırsa microsoft çok ciddi bi adım atmış olur ve büyük ihtimal bidahaki telefonum olur :)

hayır nokianın son noktası bu => .

Apple funboyu mallara martavallar yumurtlama şansı vermişler... MS asla NOKIA'yı alamaz...

Microsoft alacaksa zorlayıp htc yi alsın. Samsungun telefon bölümü için çok fazla zorlaması gerekir. Bu iki üreticiden başka kimi alırsa alsın işe yaramaz. Çünkü microsoftun aldığı şirketin üzerine koyacak bir birikimi yok. HP gibi batırırlar ancak

Nokia ölmeyi hak ediyor senelerce symbian le neler cekirti bize symbian li telefonlarının hiç birinde kullanım zevki die bişey yok.her sürüm bir birinin aynisi herşey kasintili ve gıdım gidima çalışıyor işlemcinin en ufak biseyle uğraşması dahi telefonu surunduruyordu.
Özelleştirme zaten berbat bi tane kaliteli tema yükle hemen ağırlaşıyor cihaz.Bi uygulama yuklicen yok sertifika hatası yok süresi geçmiş serifika ulan cihaza hack yapiyorum öyle yukluyorum bu seferde seertifika tarafından onaylamadı dior o ne ya ne onaylanmadı kimin tarafından onaylanmadi.androit bence bi dönüm noktası çok esnek çok hızlı ve kullanilisli.androit karşısında duramaz bu gidişle ama anroitli cihazlar çıkarırsa zira o zaman bu kötü gidiş değişebilir çünkü son çıkan cihaz tasirimlari ve özellikleri gayet iyi o cihazlara symbian yakışmıyor.

Nokia ölmeyi hak ediyormuşmuşmuşmula. Symbian her zaman kullanışlı oldu ama endüstriyel olarak. Siz kullanmayı bilmiyordunuz applefanboy tayfası. Yıllarca çeşitli telefonlar kullandım HTC'den sonra en iyisi Nokia, iddia ederim. Stabil ve donanıla son derece uyumlu. En önemlisi Android ve iOS gibi açıklarla piyasaya çıkmıyor.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play