Nokia hakkında bir iddia daha

Eğer 2011 sonunu işaret eden bu iddia gerçekleşseydi, bugün bambaşka bir Nokia görebilirdik...

Bir Nokia iddiası daha...

Microsoft'un 2011 sonlarında Nokia'yı satın alma girişiminde bulunduğu iddia edildi...

Gelen haberlere göre Microsoft, Nokia'nın hangi bölümlerinin para ettiğini görmek için şirketin mali bilgilerini incelemeye davet edildi, ancak değerlendirme sonucunda anlaşmadan – en azından şimdilik - vazgeçti. Anlaşmanın suya düşmesinin nedenlerinden biri de, Nokia'nın satış için ek bir prim istemesi ve Microsoft'un bunu tercih etmemesiydi.

Nokia, öngörüldüğü kadar çok Lumia satamadığı için ay başında hisseleri 15 yıldır görülen en düşük değere inmişti. Son beş mali çeyrekte rezervlerinin 2.1 milyar Euro'sunu kullanan şirketin Mayıs sonu itibariyle 4.9 milyarı kalmış durumda. Şirketin 2013 yılında mali kaynaklarını tüketmesi bekleniyor.

Windows 8 lansmanına bu kadar az zaman kalmışken Microsoft'un halâ Nokia'yı almak isteyip istemediği bilinmiyor. Ancak Nokia'yı satın almadan önce rezervlerin tükenmesini beklemenin Microsoft'a daha büyük avantaj sağlayacağı da kesin.

Mehmet Ali Bahıt

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Nokia'yı alsın, Bing'i Facebook'a entegre etsin işte o zaman Microsoft'u kimse tutamaz.

Türk insanının anlayacağı dilden yorumlayalım şimdide bu haberi... Nokia satıştan hava parası istedi , Microsoft'sa bu hava parasını fazla buldu. :))

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir