Nokia ile gelen 25 bin kişi!

Microsoft'un Nokia'yı satın alması, bakın yazılım devini nasıl daha da büyük bir dev haline getirdi!

  • Cem Şancı
Microsoft'a 25 bin yeni çalışan!

Nokia'yı satın alan Microsoft, satın alma işlemlerinin tamamlanmasının ardından 25 bin Nokia çalışanının bordrolarını devraldı. Böylece Microsoft'un toplam çalışan sayısı 126 bin kişiye ulaştı. Yani Nokia satın alması Microsoft'un çalışan sayısını yaklaşık yüzde 25 oranında yükseltmiş oldu. Bu yüksek rakama karşın Microsoft'un, ismini Microsoft Mobile olarak değiştirdiği Nokia telefonlarını satarak kazanacağı gelirle büyük kar beklentisi var.

Microsoft aslında 32 bin kişiyi işe almaya hazırlanıyordu ancak Nokia'nın Hindistan'daki sorunlu fabrikasında çalışan 6.600 kişi bu anlaşmanın dışında kaldı. Nokia, söz konusu fabrikanın dev vergi borcunu ödemeyi reddediyor ve fabrikayı HTC'ye satmayı planlıyor. Ancak Hindistan hükumeti vergi borcu ödenmeden fabrikanın satışına izin vermiyor.

Nokia'nın 25 bin çalışanının Microsoft saflarına geçmesi ise bir anda mümkün olmayacak. Microsoft'un yeni organizasyon yapısını oluşturması ve çalışanların yeni görevlerine yerleşmelerini sağlaması 18 ay ile 24 ay arasında zaman alacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

allah kurtarsın Microsoft :)

126.000 kisi oha bizim ilden buyuk

Bu wp haberlerinde neden hep 620 resmi oluyor ?

O ismi değiştirmicektin Microsoft görürsünüz yakında Microsoft mobileın sonu surface gibi olacak

Sen de yorum yaz