Nokia: "Instagram üzerinde çalışıyoruz..."

Nokia Lumia kullanıcılarının belki de en çok istedikleri şey, görünüşe göre gerçek olmak üzere...

  • Ercan Uğurlu
Nokia: "Instagram üzerinde çalışıyoruz..."

Windows Phone platformunun Android ve iOS'un gerisinde kalmasının en büyük nedeni elbette yeterli uygulama sayısına bir türlü erişememiş olması. Her ne kadar Windows Phone mağazasında liste başı uygulamalar bulunuyor olsa da, Instagram'ın halen olmaması büyük bir kayıp. Ancak Nokia bunun üzerinde çalışıyor.

Windows Phone platformunda bulunmayan ancak Android ve iOS tarafında yoğun olarak kullanılan Instagram üzerinde çalıştığını açıklayan Nokia, aynı zamanda Vine uygulamasını da görmezden gelmiyor. Konu hakkında konuşan Nokia'nın Uygulama Geliştirme Yöneticisi Brian Biniak, özellikle Instagram üzerinde yoğun olarak çalıştıklarını ve bu konuda Facebook'tan destek aldıklarını söyledi. Her ne kadar Instagram'ın Windows Phone'da kullanıma sunulacağı tarihi açıklamasa da Biniak'ın umut vadeden bu konuşması, yakında Windows Phone'un uygulama anlamında istenilen seviyeye ulaşacağını işaret ediyor gibi görünüyor. Brian Biniak konuşmasında ayrıca, Vine üzerinde de çalıştıklarını ve uygulamanın yıl sonuna kadar Windows Phone için hazır olacağının müjdesini verdi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

Wp8 uygulamaları yazmak için w8 işletim sistemi şart olmasaydı belki artış olabilirdi.

Ergenler kullanmasın wp

yıl sonuna kadar batmayacağı ne malum bi an önce çıkarmaları gerekir.

Windows phone yükselişi Nokia sayesinde olacak sanırım. Adamlar işletim sistemini Microsoft tan daha çok sahipleniyor.

Artık şu lanet olası güncelleme gelsin bee :@ Yoksa L920'yi satıp hTC ONE alacam bıktım artık ://///

Adamlar yükselişe geçiyor hala batmaktan bahsedenler var gülünç geliyor sırf pstentlerinden gelen gelirler bile yeter ve dünya çapında lumia satışları 40 milyonu geçti birde Windows güncellemelerini aldıktan sonra görün Nokiayayı..

"ergenler kullansın wp" diyen arkadaş hangi dünyada yaşıyor. şu an bir ergen telefonu varsa o da iphone'dur.

@16 Tem 2013 17:31 okuduğunu anlamakta problem yaşamış arkadaş ...

Hâlâ Nokia kullanan mı kaldı ahahaha

@16 Tem 2013 18:38 Hiç korkmuyor musun böyle konuşmaya . Olur da sen de çoğu insan gibi Nokia'ya geçince demiyecek misin 'ulan ne dönek adammışım , bir iki sene önce ne diyodum şimdi Nokia'dan başka telefon tanımıyorum '

neden instagram windows phone çıkmıyor bende anlamıyorum. instangram a para veriyorlar heralde windows phone ye çıkmasın diye.

Yıl sonuna kadar hiç Bi eksiği kalmayacak instagram ve uygulamalar yolda ve Windows 2 güncellemeyi yayınladığında 2014e bomba gibi gireceğinden eminim.sabredin arkadaşlar temmuz sonu veya ağustosun ilk haftası gdr2 güncellemesi gelicek ekimdede gdr3 gelicek 2014 başıda wp Blue veya 8.1 yayınlanacak hem tüm wp lu telefonlara... hangi firma bu kadar gelişme kayıt ediyor seçim sizin Windows Phone 2016 yılına kadar güncelleme desteğine sahip geleceğin mobile işletim sistemine geç kalmadan geçmek gerekiyor.

Artık sıkıldım. Her 14 - 16 yaşındaki kızın ağzını büzüp iPhone ile resim çekilmesinden. Ergen telefonu oldu iyice. Lumia candır :)

nokia hep lumia'ya yatırım yapıyor.bir sürü symbian kullanıcısı var onlar üvey evlat mı ya nokia onları da düşünsene.bir daha almam nokia falan

Sen de yorum yaz