Nokia: Kâr artış oranı yüzde 67'de

Pazar liderliğinde büyük hızla ilerleyen Nokia için geçtiğimiz yıl da çok iyi geçmiş!

  • Halil Mollaoğlu
Nokia: Kâr artış oranı yüzde 67'de
Nokia: Kâr artışı.

Cep telefonu üreticisi geçmiş sene içinde net kârını yüzde 67 oranında arttırarak 7.2 Milyar Euro'ya yükseltti.

Nokia'nın verdiği bilgilere göre ciro yüzde 24 oranında artarak 51.1 Milyar Euro'ya yükseldi. Finlandiyalı firmanın pazar payı kendisinin verdiği bilgilere göre yüzde 40 civarında.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

millet sırf nokia yazıyor diye deli gibi para öderse olacağı bu

Olacagi bu derken? Kotu bi sey mi olmus?
Hak ediyorki kazaniyorlar.
Kalite var, kullanimi kolay, o kadar da ozellik olmasina ragmen. Daha ne?

nokia tutulmasının sebebi grafikleri olmustur.

cep telefonların ilk çıktığı yıllarda hiç bir firmanın aklına gelmeyen grafik ve yazıyı aynı ekranda göztermek kadar basit bir proğramı nokia yaptı.
herkesi bilgi gibi ilk telefonu telefon rehberini defter şeklinde, mesajları mektup zarfı şeklinde ve diğer menüleride kendi şekillerine uygun şekilde şekillerle göstererek milletimizin daha kolay kavramasını sağladı.

telefonların ilk çıktığı zamanlarda ülkemizde çogunun okuma yazma bilmediğini göz önünde bulundurursanız, bunların liderliği açık ara önde gitmesi aşikardır.

Ama Nokia gerçekten hak ediyor bunu. Ne demiş eskilerimiz; Nokia dan şaşma.

nokiaya yakışır.helal olsun tüm param

adamlar iyice costular be, cok pahalı satmaya basladırlar artık telefonlarını gerci. ama gercekten guzel telefonlar yapıyolar, bide fiyat konusunda gelişme sergileseler tam süper olcak...

BİDE ŞAŞMAM DİYOLARYA SİNİR OLUYORUM KASA FARKLI İÇİ AYNI MAL

kusura bakmasınlar çoğu tüketicide özelliklere bakarak ürün satın alma kültürü yok. teknoloji cahili bile, "ya maaşın hepsini nokya en doksanbeşe verdim. ama değdi 10 taksit yaptılar." gibi tuhaf cümleler kuruyorlar. içinde çoğu ne özellik olduğunu sorun bilmez. yeni çıksın adı da nokia olsun. bu firma güzel telefonlar üretiyor ama bir özelliği diğer telefona koymadığı oluyor. bunun yanında kalite/özellik zenginliği açısından çok iyi ve uygun fiyat sunan alternatif firmalar var. ama bizim gibi ülkeler bu firmaları zengin ediyor. dünyanın parasına satıyorlar cihazları. "nayk aldım" der gibi "nokya aldım" der gözü kapalı bizim insanlarımız. parasına bakmaz çünkü milyarderdir. yeter artık ya satın alma kültürü oluşsun şu ülkede. bizim gibi ülkelere en çok cihazı bunlar satıyor dünyanın parasına..

sadece nokia diil tüm elektronik cihazlar olması gerekenin belkide 4 katı fiyatına satılıyor bu durumu görüp dışardan girişim yapmak isteyen şirketlerde vergi ve rekabeti kollamak diye durduruluyor insanlar uyanmaya başladıkçada fiyatlar aşa çekiliyor bir türkiye klasiği bu durum karşısında hiçbirşey yapamamak sinir bozucu

ama şöyle bir baktıgınızda nokia kadar kullanıslı, saglam ve guzel telefon yok..samsung yukelıste ama ben nokıa kadar saglam olduklarını dusunmuyorum...kım ne derse desın nokia nokiadır..

Ya bence şöyle düşünelim bundan 3-4 yıl önce tipik bir kameralı cep telefonunu yeni almış ve gün içinde her gördüğü otu ağacı çekmiş insanlarla dolu çevremiz birden NOKIA nın teknolojileriyle değişti arkadaşlar. YALAN MI? İlk megapixeli kim çıkardı. (NOKIA 7610). İlk 3.Nesil uygulama yüklemeyi kim çıkardı. (NOKIA 7650). Bu açılardan bakalım bence hakediyor yani.

bizim gibi tüketici enayiler oldukça kar oranı % 67 leri bulur tabi.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play