Nokia, kendi uygulama mağazasına sahip olacak

Nokia'nın WP7 ceplerinde diğer WP7'li ceplere göre can alıcı bir fark olacak! İşte o fark...

  • Melik Arslan

Windows Phone 7 ile ilgili son zamanlarda birçok haber çıktı. Bu haberlerden en önemlisi ise kuşkusuz Microsoft'un Nokia ile anlaşma yapmasıydı.

Söz konusu olan anlaşma, gizli bir şekilde yapılıp birden ortaya çıksa da Nokia CEO'su Stephen Elop, geçtiğimiz günlerde yapılan resmî bir röportajda bekleyebileceğimiz birçok şeyi açıkladı. Herkesin sevdiği uygulamalardan da olacağını belirtirken, Nokia'nın desteklenen tüm platformlara uygun uygulamaların bulunacağı dev bir uygulama mağazasının da bulunacağını söyledi (Symbian, S40, WP7).

Microsoft'tan Brandon Watson da bu konuşmalara ek olarak Helsinki'de yapılan bir sunum esnasında Nokia'nın, cihazlarına özel bir mağazaya sahip olacağını söyledi. Watson, Nokia'nın uygulamalar için büyük yatırımlar yaptığını ve şu anki en önemli görevlerinden birinin hiçbir geliştiriciyi Android'e kaptırmamak olduğunu söyledi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

son çırpınışlar nokia

Android kapmasın da zaten. Nokia OVI store'un sitesinden uygulamalara bakıyorum saçma sapan şeyler. Oyunlara baktım Angry Birds muhteşem grafikli kalıyo diğerlerine göre. Pixel pixel oyunlar. Bir iki güzel oyun istisna var tabi ama genelde rezil uygulamalarla dolu. Android sakın nokianın geliştiricilerini kapmak gibi bi hata yapmasın.

n8 e wp7 gelecek değil mi?

bu arada bence nokia symbianı bırakıp htc ve samsung un yaptığı gibi kendini yenilerse eski gücü kadar olmasada kendini toparlar.

Nokia bu ovi mağaza olayı iyi yaptı. Ovi mağazada en çok indirme Türkiye'den !!

ovi de her uygulamanın yanında free yazar bi indirirsin 15 günlük ya da 30 günlüktür uygulamalar da harbiden rezil 5800 kullanıyorum yahu adam gibi bi tane oyun bi tane eğlendirici uygulama olmaz mı kardeşim rezillik... wp değil win 8 i komple de kursa almam daha nokia ...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost